Piątek, 29 Lipca 2016
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Sejneńskie Spotkania z Nauką
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 30-07-2010 16:14  Autor: K. Palewicz

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego koncert inauguracyjny XI Letniej Filharmonii aukso został przeniesiony z 30 lipca, na 31 lipca do Sali OSiR. Dodany został róznież nadzwyczajny koncert poświęcony Śp. Prezydenta Józefa Gajewskiego (koncert niebiletowany) w dniu 2 sierpnia. Sczegóły w załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 27-07-2010 18:07  Autor: K. Palewicz
OGŁOSZENIE

Burmistrz Miasta Sejny poszukuje osób do przygotowania i realizacji Pleneru Rzeźbiarskiego oraz warsztatów rzeźbiarskich, które odbędą się w ramach realizacji projektu pn. „Polsko – Litewskie spotkania  na pograniczu „Tradycja i współczesność” Sejny – Druskienniki”. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 27-07-2010 17:57  Autor: K. Palewicz

30 lipca - 8 sierpnia 2010 r.  Informacja o filharmoii oraz program koncertów w załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 21-07-2010 00:09  Autor: K. Palewicz
XXII Dni Sejn za nami

Powspominajmy. Dwunaste Dni Sejn za nami. Było w czym wybierać. Dużo imprez kulturalnych i sportowych. Najwięcej publiczności gromadziły gwiazdy wieczoru. Wiele imprez szczególnie o charakterze rekreacyjno - sportowym toczyło się równolegle i nie sposób było być na wszystkich. Te dwa dni świeta miasta wystarczyły by odpocząć od codzienności miejscowym i zaprezentować turystom trochę naszej twórczości. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Zdjęcia: Cezary Teodorowski, Tadeusz Moćkun, Monika Waraksa, Maciek Plesiewicz, Marta Klucznik i Krzysztof Palewicz. Filmy, które można oglądać na YouTube kręcił Jan Lupo.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 20-07-2010 02:07  Autor: K. Palewicz
Jestem jednym z was

Tak przyznanie mu Honorowego Obywatelstwa Sejn skomentował profesor Wiesław Jan Wysocki. Był on jedną z trzech osób, którym przyznano ten zaszczytny tytuł podczas tegorocznych „Dni Sejn”.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 20-07-2010 01:46  Autor: K. Palewicz
Mały Katyń

Dwa miesiące po tym, jak na murach Berlina, obok sowieckich, zawisły biało-czerwone flagi, w czasie kiedy do domów wracali jeńcy sowieckich łagrów, a Europa cieszyła się z  zakończenia II wojny światowej, mieszkańcy Sejneńszczyzny, Augustowszczyzny, Suwalszczyzny  nie byli w stanie zatrzymać potoków łez. Łez po najbliższych, po prawie 600 zatrzymanych w obławie urządzonej przez NKWD, przy wsparciu Milicji Obywatelskiej, Wojska Polskiego i  grupy rodzimych zdrajców.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 20-07-2010 01:20  Autor: K. Palewicz
20 lat sejneńskiego samorządu

8 marca 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przegłosował ustawę o samorządzie terytorialnym, która wprowadziła w życie decentralizację i najbardziej udaną reformę w odrodzonej Polsce - samorządową. W wolnych i powszechnych wyborach mieszkańcy Sejn przez 20 lat powierzali swój los Radnym Rady Miasta Sejny, którzy wytrwale pracowali i tworzyli lepszą przyszłość. Tymi słowami Burmistrz Miasta Sejny Jan Stanisław Kap powitał radnych obecnej i poprzednich kadencji Rad Miasta Sejny, którzy przybyli na uroczyste spokanie. Uroczystość  XX - lecia Samorządu Terytorialnego odbyła się w Pałacu Biskupim w Sejnach. W uroczystości uczestniczył Cezary Cieślukowski związany z Sejnami od trudnych począkowych kolei losu naszego samorządu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 15-07-2010 11:11  Autor: K. Palewicz
17 - 18 lipca Dni Sejn 2010

Sedecznie zapraszamy na imprezy związane ze świętem naszego miasta. Dni Sejn odbędą się tego lata  17 - 18 lipca. Jak zwykle atrakcji nie zabraknie. Prosimy wydrukować załączony program "Dni Sejn 2010" oraz program impez spotowych i mieć zawsze pod ręką. Naprawę warto. Zapraszamy

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 14-07-2010 12:56  Autor: K. Palewicz
Blues nad Marychą - to taka fajna gra

Z powodu złej pogody wczorajszy koncert odbył się w Ośrodku Kultury. Świetna muzyka i zabawa. Śpiewającej Marysi Sadowskiej akompaniowali członkowie zespołów: Corner Band, Age Blues Band, Ania Blues Band, Gaz Blues Grupa. Na scenie niespodzianie poiawił się sejneński zespół PIC. Powtórka dziś nad Marychą na Placu Dominikańskim o godz. 20.00 Zabawa się rozkręca. Ko przyjdzie, nie pożałuje. Uwaga, jeśli zowu poleje z nieba to tak samo blues  znad Marychy przeniesie się do OK. Burmistrz Miasta Sejny zaprasza. Naprawdę warto. Teraz oglądnijcie zdjęcia a wieczorem na koncert. Kto che zobaczyć i posłuchać muzyków teraz, to zapraszam nad Marychę już od godz. 15.30
Foto. K. Palewicz

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-07-2010 13:25  Autor: K. Palewicz
Plener malarski zakończony

Realizowane w ramach projektu pn. „Polsko-Litewskie spotkania na pograniczu „Tradycja i współczesność” Sejny-Druskienniki” plener i warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży dobiegły końca. Prowadzone pod okiem ekspertów zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdego dnia ponad 20-sto osobowa grupa dzieci i młodzieży  w otoczeniu piękna Ziemi Sejneńskiej i regionu przygranicznego rozwijała swoje zainteresowania, poznawała techniki rysunkowe i malarskie. Film o plenerze JalPress.

[Czytaj dalej]


strony: 1  ..  115  116  117  118  119  120  121  122  123  ..  180