Wtorek, 3 Marca 2015
SEJNY >> Aktualności
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 21-03-2008 21:30  Autor: K. Palewicz
Droga Krzyżowa - Sejny 21.03.2008

Tradycja Drogi Krzyżowej powstała w Jerozolimie. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku. W kościołach katolickich przedstawiana jest w obrazach lub rzeźbach rozmieszczonych na ścianach bocznych świątyni. Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa. Mają one swą bogatą symbolikę.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 20-03-2008 22:54  Autor: K. Palewicz
Pełnych pokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół, oraz wesołego Alleluja


życzą


                       Burmistrz Miasta Sejny       Przewodniczący Rady Mista Sejny
                       Jan Stanisław Kap              Andrzej Małkiński


Kategoria: Ogólne
dodano: 20-03-2008 21:37  Autor: K. Palewicz
Pogodnych Świąt Wielkanocnych

Pełnych pokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych z radosnym Alleluja wszystkim mieszkańcom

życzą

Dyrekcja i pracownicy
  Muzeum Ziemi Sejneńskiej


Kategoria: Ogólne
dodano: 20-03-2008 21:28  Autor: K. Palewicz
Konieczna wymiana

Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami wspólnie z Parafią złożyło wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wymianę stolarki okienno - drzwiowej w Klasztorze Podominikańskim w Sejnach. Wniosek opiewa na kwotę  1 408 020,49 zł. Wymiana stolarki po wymianie w ubiegłym roku pokrycia dachowego jest konieczna by ocalić bezcenną budowlę przed dalszym niszczeniem.


Kategoria: Ogólne
dodano: 19-03-2008 17:35  Autor: K. Palewicz
Brąz dla siatkarek

Drużyna siatkarek z Gimnazjum nr. 1 w Sejnach rocznik - 93 i młodsi pod skrzydłami SKS "Pomorzanka" zdobyła BRĄZOWY MEDAL w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego. Turniej o mistrzostwo odbył się w Mońkach 16 - go marca. Julita Kurdziuk została najlepszą atakującą w województwie. Trenerami  młodziczek są Jacek Zajkowski i Tadeusz Krywanis. Gratulujemy sukcesu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 19-03-2008 15:16  Autor: K. Palewicz
Krasnogruda - realna szansa

Pojawiła się szansa by projekt "Pogranicza" dotyczący rewitalizacji Krasnogrudy nabrał realnego kształtu. Fundacja Pogranicze zabiega o to już od dawna. Jest to wielka szansa dla całego naszego regionu nie tylko o znaczeniu promocyjnym i kulturalnym. Inwestycje w wysokości dofinasowania 1 345 148 euro są bardzo istotne dla rozwoju Sejneńszczyzny.
Międzynarodowe Centrum Dialogu w Kransnogrudzie - rewitalizacja zabytkowego zespołu dworskiego - grant na kwotę 1 345 148 euro.
Czytaj więcej...


Kategoria: Ogólne
dodano: 19-03-2008 14:58  Autor: K. Palewicz

W sobotę 15 - go marca podczas dorocznej Gali wręczenia nagród „Podlaska Marka Roku”, Krzysztof Czyżewski został mianowany Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego. Czytaj więcej...


Kategoria: Ogólne
dodano: 19-03-2008 12:59  Autor: K. Palewicz
FINAŁ KONKURSU

Do realizacji zadania konkursowego przystąpiło 13 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: sejneńskiego, augustowskiego, suwalskiego.
Tematem zadania konkursowego było do wyboru: "Swiat fantazji" dla kategorii grafika komputerowa.
Justyna Palewicz, uczennica klasy II a Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach zdobyła 1 miejsce - gratulacje! Temat pracy - "Świat fantazji"-  szczegóły www.zs1.suwalki.edu.pl
Praca pt. "Podwodny świat" pozwoliła Justynie na przejście do drugiego etapu konkursu. Opiekunką laureatki jest Laura Sikorska.


Kategoria: Ogólne
dodano: 19-03-2008 12:38  Autor: K. Palewicz

Podsumowanie wyników uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach uczestniczących w wojewódzkich konkursach przedmiotowych:

Adrian Boguszewski LAUREAT Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
opiekunka Alina Ogórkis
Adrian Boguszewski LAUREAT Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
opiekunka Halina Borowska
Joanna Popiel FINALISTKA Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
opiekunka Iwona Lubiecka - Gibas
Marta Rutowicz FINALISTKA Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
opiekunka Anna Modzelewska
Szymon Chatkowski FINALISTA Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
opiekunka Alina Ogórkis
Szymon Chatkowski FINALISTA Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
opiekunka Małgorzata Polkowska

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom


Kategoria: Ogólne
dodano: 19-03-2008 11:03  Autor: K. Palewicz
Aula Jana Pawła II

Dobiega końca remont sali w Pałacu Biskupim przeznaczonej na Aulę Jana Pawła II.
Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami powołuje do życia w Pałacu Biskupim w Sejnach Aulę Jana Pawła II. Zamiarem towarzystwa jest, aby sala była miejscem godnie upamiętniającym postać największego z naszych rodaków. Będzie to miejsce gdzie będą odbywały się wystawy, koncerty, spotkania. Chcemy też zgromadzić jak najwięcej rzeczy związanych z osobą Papieża. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do mieszkańców o przekazywanie wszelkich pamiątek upamiętniających pontyfikat Jana Pawła II do siedziby Muzeum Ziemi Sejneńskiej przy ul. Piłsudskiego 28. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.


strony: 1  ..  115  116  117  118  119  120  121  122  123  ..  136
Pomorzanka Seniorzy Pomorzanka Młodziki Ośrodek Kultury w Sejnach PUP Sejny PKS Suwałki Pogoda Oświata Sp. mieszkaniowa Sąd Rejonowy Rejestr Sądowy Muzeum Ziemi Sejn. Urząd Wojewódzki Powiat Gmina Puńsk Stow. przedsiębiorców Straż Pożarna Policja - Białystok Szpital w Sejnach WEEKEND Pozostałe linki