Poniedziałek, 26 Stycznia 2015
SEJNY >> Aktualności
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 12:22  Autor: Marta Smolińska
Wyniki turnieju szachowego

Przez całe ferie na sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 młodzi grali w piłkę nożną, hokeja czy siatkówkę. Ostatniego dnia ferii salę zajęli szachiści. W zorganizowanym turnieju szachowym wzięło udział 19  zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Michał Jurkiewicz, drugie i trzecie miejsce (taka sama ilość punktów) zajął Marcin Bazylewicz oraz Robert Ogurkis. Czwarte miejsce przypadło jedynej dziewczynie, biorącej udział w turnieju, Joli Koronkiewicz.


Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 11:49  Autor: Marta Smolińska
Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Już od ośmiu lat 4-go lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Polska na tle Europy należy do krajów o średniej zachorowalności na nowotwory złośliwe. Jednak ta liczba stale rośnie (zwłaszcza zachorowalność na raka piersi). Wyleczyć udaje się 30 procent pacjentów. A można więcej... Im wcześniej uda się go wykryć, tym większe są szanse na wyleczenie.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 02-02-2008 20:59  Autor: Marta Smolińska
Równać Szanse

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2008" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 tys. mieszkańców.
O dotacje do 50 000 zł na projekty rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 czerwca 2008 r. i trwające nie dłużej niż do 30 listopada 2009 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców. Termin składania wniosków upływa 3 marca 2008 r.
WIĘCEJ


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2008 18:10  Autor: Marta Smolińska
Symboliczna zamiana

Lokal, w którym nie jeden wypił niejedno piwo – „Pod gruszą”, od 1-go stycznia zajmuje Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 26-go stycznia odbył się w nim pierwszy bal bezalkoholowy. Wstęp na niego miał każdy, kto chciał się porządnie wybawić.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2008 08:34  Autor: Marta Smolińska
Zaproszenie na konferencję

Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. - Lider Konsorcjum i firma EKOTON s.c. - Partner Projektu, zapraszają na konferencję regionalną podsumowującą projekt "Turystyka - wspólna sprawa", pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2008 08:30  Autor: Marta Smolińska
Mały Przewodnik po Sejnach

Mały Przewodnik po Sejnach jest nowością, wydaną przez Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Ten mini-przewodnik skierowany jest do turystów, którzy przede wszystkim nie mają za wiele czasu na zwiedzanie - a  takich jest w  Sejnach najwięcej. Autorzy ograniczyli się do przedstawienia najważniejszych momentów w  historii miasteczka, przy okazji proponując przyjezdnym spacerek główną ulicą miasta. Stanisław Buchowski i  Robert Klucznik zaznaczają jednak we wstępie, że Sejneńszczyzna jest ciekawym miejscem, o bogatej historii. Miejscem, w  którym warto zatrzymać się na dłużej. My polecamy tę książeczkę również Wam - warto wiedzieć więcej o miejscu, w którym żyjemy na co dzień. (ms)


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2008 08:26  Autor: Marta Smolińska
Muzeum Diecezjalne w Sejnach?

Jest takie miejsce w klasztorze, o którym Bóg i ludzie zapomnieli - żartują niektórzy. Właśnie w takim miejscu latem zostanie otwarte nowe muzeum sejneńskie.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 29-01-2008 13:34  Autor: Marta Smolińska
Nasza rozmowa: Trochę jak detektyw

Zawsze fascynują mnie te momenty, kiedy odkrywamy stare obrazy ukryte pod nowszymi. Czasem robimy na przykład zdjęcia rentgenowskie, w ultrafiolecie, w podczerwieni i trochę jak detektywi szukamy, analizujemy, porównujemy – opowiada Krzysztof Stawecki. Jest on jednym z bardziej znanych konserwatorów dzieł sztuki w naszym województwie. Od pewnego czasu „przedłuża życie” również sejneńskim zabytkom. O pracy i pasji rozmawiała z nim Marta Smolińska.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 29-01-2008 11:59  Autor: Marta Smolińska
Dobry budżet

Po raz pierwszy od wielu lat sejneński szpital podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt, w pełni pokrywający wydatki placówki.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 24-01-2008 11:26  Autor: Marta Smolińska
Policja poszukuje

Wczoraj w Krasnopolu okradziono 88-letnią kobietę. Samotnie mieszkająca staruszka straciła 7,5 tysiąca złotych. Sejneńska policja poszukuje sprawców - trzech osób narodowości romskiej, które wczoraj poruszały się po powiecie sejneńskim samochodem osobowym combi koloru granatoweg. - Apelujemy do osób, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca ich pobytu, o kontakt z komendą policji - mówi Andrzej Wiżlański, oficer prasowy sejneńskiej policji.

[Czytaj dalej]


strony: 1  ..  115  116  117  118  119  120  121  122  123  ..  133
Pomorzanka Seniorzy Pomorzanka Młodziki Ośrodek Kultury w Sejnach PUP Sejny PKS Suwałki Pogoda Oświata Sp. mieszkaniowa Sąd Rejonowy Rejestr Sądowy Muzeum Ziemi Sejn. Urząd Wojewódzki Powiat Gmina Puńsk Stow. przedsiębiorców Straż Pożarna Policja - Białystok Szpital w Sejnach WEEKEND Pozostałe linki