Wtorek, 19 Czerwca 2018
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Czwartkowe spotkania międzypokoleniowe Głosy Naszego Miasta       Wojska Obrony Terytorialnej - REKRUTACJA
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 31-01-2018 10:38  Dodał: M. Klucznik
Zaproszenie na przysięgę terytorialnej służby wojskowej

Zapraszamy mieszkańców administrowanego terenu, w najbliższą niedzielę tj. 04 lutego do Sejn. Tam  o godz. 14.45 na Placu Dominikańskim, żołnierze terytorialnej służby wojskowej złożą uroczystą przysięgę wojskową. Składający przysięgę to żołnierze 12 suwalskiego batalionu lekkiej piechoty, który jest pododdziałem 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku.

Kilkudziesięciu ochotników rozpoczęło  szkolenie podstawowe 20 stycznia, a złożona przysięga będzie  ukoronowaniem ich ciężkiej służby i poświęcenia podczas ostatnich dni szkolenia. To wydarzenie jest również szczególne dla samych Sejn, gdyż takiej uroczystości nie było od czasów stacjonowania Korpusu Ochrony Pogranicza w okresie międzywojennym. Poza częścią oficjalną dla wszystkich uczestników i gości przewidziane zostały różne atrakcje min. pokaz sprzętu wojskowego i degustacja grochówki.

źródło: http://suwalki.wku.wp.mil.pl/pl/15999_41329.html


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2018 13:50  Dodał: M. Klucznik

Kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie pragnie zaprosić Państwa na imprezy targowo-wystawiennicze, które odbędą się w 2018 roku.

Jak co roku sezon zaczynamy już w kwietniu. Nasze imprezy obejmują szeroki wachlarz tematów związanych z rolnictwem: ogrodnictwo, pszczelarstwo, sadownictwo, hodowle zwierząt, uprawy zbóż, budownictwo wiejskie, pasze.

W tym roku jesteśmy też współorganizatorami X Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, która odbędzie się wraz z XXV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Serdecznie zapraszamy na nasze Targi i Wystawy jesteśmy pewni, że każdy z odwiedzających nas znajdzie dla siebie coś interesującego. Prosimy o zapoznanie się z naszym kalendarzem imprez.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2018 13:37  Dodał: M. Klucznik

W załączeniu ogłaszenie wyników naboru w ramach konkursu ofert ogłoszonego dnia 16 stycznia 2018 r. roku, na realizację w 2018 r. zadań publicznych określonych w narodowym programie zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi, zgodnych z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Sejnach w roku 2018.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 29-01-2018 11:54  Dodał: M. Klucznik

W celu zwiększenia bezpieczeństwa podróżowania UMWP przygotował informację zawierającą wskazówki w jaki sposób sprawdzić wiarogodnosś przedsiębiorców organizujących imprezy turystyczne.

W załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 29-01-2018 11:14  Dodał: M. Klucznik

Informacja o wynikach rozstrzygnięcia zaproszenia do składania ofert wyboru ofert na prowadzenie porad w Punkcie Konsultacyjnym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Sejnach na rok 2018.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 29-01-2018 07:02  Dodał: M. Klucznik
Informacja o zakończonym szkoleniu dla przedsiębiorców

W dniu 25 stycznia  2018r  w godz. 9: 00-10:30  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Sejny odbyło się  nieodpłatne szkolenie dla przedsiębiorców sprzedających i podających napoje alkoholowe na terenie Miasta Sejny oraz pracowników tych punktów pn.: „Prawa i obowiązki przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2018 roku oraz zasady funkcjonowania placówek ze sprzedażą napojów alkoholowych w świetle aktualnie obowiązujących przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi”.

Z zaproszenia Burmistrza Miasta Sejny na szkolenie skorzystało 17 przedsiębiorców. Podczas spotkania, prowadzący  szkolenie p. Marek Mudant - certyfikowany specjalista (Certyfikat Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) uświadomił wszystkim zebranym, jakie konsekwencje mogą spotkać przedsiębiorcę w przypadku łamania praw dotyczących sprzedaży alkoholu. Przedstawił konkretne przykłady oraz praktyczne porady. Mówiono o mechanizmach psychologicznych, leżących u podstaw przepisów regulujących sprzedaż alkoholu. Przeprowadzono także krótką naukę asertywnej odmowy. Spotkanie obejmowało omówienie najważniejszych faktów związanych z procesem uzależnienia, skalę zjawiska w Polsce oraz zagrożenia związane z konsumpcją alkoholu. Szkolący zwracał szczególną uwagę na przestrzeganie przez sprzedawców zakazu sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia.

Spotkanie miało na celu uświadomienie konsekwencji prawych, moralnych i społecznych wynikających z nieodpowiedzialnej sprzedaży alkoholu.

Na zakończenie szkolenia  MKRPA w Sejnach  zaprosiła  obecnych przedsiębiorców z terenu miasta Sejny do programu pn. „ Odpowiedzialny sprzedawca -  „Tu się  NIE  sprzedaje alkoholu <18 lat” w myśl,  że na drodze młodego człowieka do alkoholu powinien  stać  sprzedawca, który swoją postawą uniemożliwi zdobycie alkoholu.

Przedsiębiorcy, którzy dołączają do programu zobowiążą  się tym samym do rzetelnej kontroli dokumentów tożsamości młodzieży i niesprzedawania alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Uczestnikom programu   przekazano  pakiet materiałów wizualnych. (ulotki, zawieszki, oraz plakaty wykonane przez sejneńską młodzież)

[Czytaj dalej]


Kategoria: Przetargi
dodano: 26-01-2018 14:30  Dodał: K. Palewicz


Miasto Sejny ogłasza przetarg na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Mieście Sejny. Przedmiotem zamówienia uzbrojenie terenu wyznaczonego na teren inwestycyjny przy ulicy Powstańców Sejneńskich w Sejnach poprzez budowę dróg, sieci wodociągowej, sanitarnej, deszczowej, oświetlenia terenu oraz makroniwelację. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 26-01-2018 13:50  Dodał: K. Palewicz

Dnia 4 marca b.r. w Sejnach odbędzie się Bieg "Tropem Wilczym.
Bieg Pamięci Żołnierzy wyklętych". W załączniku znajduje się Regulamin
wydarzenia.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 26-01-2018 13:49  Dodał: K. Palewicz

Informacja Burmistrza Miasta Sejny w sprawie uroczystości
przysięgi żołnierzy WOT 4 lutego 2018 roku.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 23-01-2018 08:28  Dodał: K. Palewicz

Ogłoszenie o terminie i porządek obrad sesji Rady Miasta Sejny oraz terminy posiedzeń Komisji Rady Miasta Sejny w załączeniu.

[Czytaj dalej]


strony: 1  ..  11  12  13  14  15  16  17  18  19  ..  249