Niedziela, 24 Czerwca 2018
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Czwartkowe spotkania międzypokoleniowe Głosy Naszego Miasta       Wojska Obrony Terytorialnej - REKRUTACJA
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 15-06-2018 14:32  Dodał: K. Palewicz

Informacja o pomocy ze środków krajowych dla producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w tym suszy.
Szczegóły w załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 14-06-2018 14:52  Dodał: K. Palewicz


Informujemy, iż w   dniu 13 czerwca  2018 r.  został rozstrzygnięty konkurs „ Portret mojej rodziny”  i „ Rodzina  - moje miejsce”.
Konkurs organizowany był  w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Postaw na rodzinę!” i miał na celu  promowanie rodziny, silnych więzi międzypokoleniowych oraz pogłębianie wiadomości młodych ludzi na temat wartości i roli rodziny w życiu każdego człowieka, wspólnego spędzania czasu wolnego jako sposobu przeciwdziałania zagrożeniom współczesnego świata.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 14-06-2018 08:50  Dodał: K. Palewicz

Burmistrz Miasta Sejny zaprasza do udziału w postępowaniu mającym na celu wyłonienie wykonawcy na realizację dwóch usług geodezyjnych dla Miasta Sejny.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-06-2018 08:41  Dodał: K. Palewicz
Informacja

Szlachetna Paczka w województwie podlaskim poszukuje Liderów, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni zorganizują pracę wolontariuszy w 746 lokalizacjach w całej Polsce, a w tym 50 w województwie podlaskim. Proponujemy im nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z zarządzaniem zespołem, project managementem, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych.Bez wątpienia będzie to propozycja atrakcyjna dla studentów chcących inwestować w swój rozwój.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 12-06-2018 12:23  Dodał: M. Klucznik

Informacja o udzieleniu wsparcia na realizację zadań publicznych z zakresu rewitalizacji z pominięciem otwartego kunkursu ofert zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalnosci pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2018 poz. 450, poz. 650) w załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 12-06-2018 10:13  Dodał: K. Palewicz
Wystąpienie suszy rolniczej w Sejnach

Burmistrz Miasta Sejny informuje mieszkańców Miasta Sejny prowadzących działalność rolniczą o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych na skutek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 08-06-2018 13:31  Dodał: K. Palewicz

W załączeniu zaproszenie na spotkanie informacyjno – szkoleniowe.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 08-06-2018 12:58  Dodał: M. Klucznik

Dofinasowanie w kwocie 50 000,00 zł otrzyma Miasto Sejny z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018 na realizację zadania pn. „Budowa Otwartej Strefy Aktywności w mieście Sejny”. Środki własne 72 186,00 zł. Do MSiT wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł.

Celem zadania jest utworzenie przy Szkole Podstawowej, ul. Wojska Polskiego 64 w Sejnach Otwartej Strefy Aktywności. Zadanie dotyczy wariantu rozszerzonego tj. budow siłowni plenerowej, strefy relaksu wraz z zagospodarowaniem zieleni oraz placu zabaw o charakterze sprawnościowym z ogrodzeniem. Otwarta Strefa Aktywności będzie otwarta i dostępna nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko.

W ramach zadania powstanie:
a) budowa placu zabaw: duży zestaw powstały z połączenia kilku elementów sprawnościowych, urządzenie sprawnościowe, ścianka wspinaczkowa, huśtawka równoważna, huśtawka dwuosobowa z siedziskiem kołyskowym.
b) wykonanie nawierzchni,
c) budowa ogrodzenia,
d) montaż urządzeń siłowni zewnętrznej: stepper, orbitrek, rowerek, podest do ćwiczeń mięśni kręgosłupa, drabinka, twister, tablica informacyjna siłowni zewnętrznej.
e) montaż ławek parkowych metalowych z oparciem oraz koszy na śmieci,
f) montaż pozostałych urządzeń: stojaka na rowery oraz stołów do gry w szachy,
g) zagospodarowanie zieleni: nasadzenie krzewów i drzew.

www.youtube.com/watch


Kategoria: Ogólne
dodano: 08-06-2018 12:43  Dodał: M. Klucznik

Dofinasowanie w kwocie 122 985,00 zł otrzymało Miasto Sejny w ramach konkursu Ministra Spraw Zagranicznych „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018” na realizację zadania p.n. „Budowa relacji społecznych, gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych mieszkańców stref przygranicznych Polski i Litwy”.

Celem zadania jest przeprowadzenie szerokiej debaty, dotyczącej  lokalnych relacji polsko-litewskich oraz zebranie materiałów do diagnozy oczekiwań  ludności zamieszkującej na pograniczu polsko-litewskim co do zakresu potrzeb  rozwoju relacji bilateralnych w aspekcie gospodarczym, infastrukturalnym, współpracy kulturalnej, edukacyjnej, turystycznej i wspólnego rozwiazywania lokalnych problemow i bezpieczeństwa.

Badanie opinii zostanie dokonane wśród działaczy samorządowych i lokalnych przedstawicieli życia gospodarczego,  nauczycieli,  działaczy kultury i mieszkańców.  Informacje pozyskane zostaną również  w drodze  badań ilościowych (ankietowych)   ludności  z gmin polskich,  jak i we współpracy z lokalnymi wladzami,  z  jednostek samorządowych Litwy.

Zebrane materiały po opracowaniu staną sie podstawą dalszych prac na szczeblu samorządów polskich i litewskich. Zostaną również wykorzystane do określenia strategii działania przez gminy polskie i litewskie, które podpisaly w marcu 2018 roku Deklarację współpracy dla tworzenia strategii planowanego Transgranicznego Polsko Litewskiego Obszaru Funkcjonalnego.


Kategoria: Ogólne
dodano: 08-06-2018 10:40  Dodał: M. Klucznik

Informacja o udzieleniu wsparcia na realizację zadań publicznych z zakresu rewitalizacji z pominięciem otwartego kunkursu ofert zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalnosci pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2018 poz. 450, poz. 650) w załączeniu.

[Czytaj dalej]


strony: 1  2  3  4  5  6  ..  250