Sobota, 24 Czerwca 2017
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Wojska Obrony Terytorialnej - REKRUTACJA
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 14-06-2017 09:14  Dodał: M. Klucznik

Burmistrz Miasta Sejny ogłasza wyniki konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pn. "Wymarzone Centrum mojego miasta”.

Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pn. „Wymarzone Centrum mojego miasta”, przeprowadzony w związku z trwającymi pracami związanymi opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Sejny na lata 2017-2027, na najciekawszą pracę plastyczną, prezentację multimedialną lub film, której temat odnosić się będzie do szeroko rozumianej rewitalizacji widzianej oczami dziecka.

Konkurs pn. „Wymarzone Centrum mojego miasta” był organizowany w ramach realizacji projektu „Przemyślmy Centrum na nowo. Program Rewitalizacji Miasta Sejny na lata 2017-2027” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Wyniki naboru oraz autorzy najlepszych prac w załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 12-06-2017 08:16  Dodał: L. Koneszko

Wykaz nieruchomości do sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 09-06-2017 10:14  Dodał: L. Koneszko

Burmistrz Miasta Sejny informuje, że w dniach 09 czerwca 2017 r. - 29 czerwca 2017 r. na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Sejny, wywieszony będzie wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym na okres do 3 lat, na wniosek zainteresowanego.

                                                      Burmistrz Miasta Sejny

                                                (-) Arkadiusz Adam Nowalski


Kategoria: Ogólne
dodano: 05-06-2017 10:37  Dodał: L. Koneszko

W związku z ogłoszeniem o naborach wniosków przez Stowarzyszenie "Suwalsko-Sejneńska" Lokalna Grupa Działania w załączeniu przekazujemy link do strony Stowarzyszenia:

http://www.su-se.pl/kat/nabory-wniosków/2017/efs-20161011085210


Kategoria: Ogólne
dodano: 05-06-2017 07:46  Dodał: M. Klucznik

Szanowni Państwo,

Opracowujemy program rewitalizacji, który będzie służył rozwojowi Sejn. Budżet Miasta na działania naprawcze jest ograniczony, dlatego musimy dołożyć wszelkich starań aby wykorzystać szanse i opracować dokument, który pozwoli na skorzystanie z jak największej liczby środków zewnętrznych.

To Państwo macie okazję wskazać pomysły i propozycje na ożywienie Miasta, na działania w obszarze społecznym i infrastrukturalnym. Potrzebujemy inwestycji i środków na aktywność społeczności lokalnych, na remont parku i podwórek, ten dokument umożliwi finansowanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych, w szczególności w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, który ma osobną alokację funduszy wyłącznie na działania w tym zakresie.

Dlatego liczymy na Państwa obecność na tym ważnym spotkaniu. Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, liderów organizacji pozarządowych, kierowników i pracowników jednostek organizacyjnych, przedstawicieli lokalnych władz i wszystkich tu niewymienionych, do udziału w Debacie o Przyszłości Sejn, która odbędzie się w środę 7 czerwca godz. 14.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach, realizowanej w ramach przygotowania Programu Rewitalizacji w ramach projektu „Przemyślmy Centrum na nowo. Program Rewitalizacji Miasta Sejny na lata 2017-2027” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, informujemy.

W trakcie spotkania gość specjalny Jacek Gralczyk – ekspert ds. rewitalizacji, pedagog, animator kulturalny i społeczny. Między innymi: wykładowca Collegium Civitas i edukator Instytutu Edukacji Zaangażowanej im H. Radlińskiej.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 02-06-2017 14:03  Dodał: L. Koneszko

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ustnego na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Parkowej 5 m 26

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 01-06-2017 08:24  Dodał: M. Klucznik

Wyniki naboru ofert na wykonanie usługi polegającej na badaniu i rekomendacji sprawozdania finansowego z realizacji projektu pn. „Przemyślmy Centrum na nowo. Program Rewitalizacji Miasta Sejny na lata 2017-2027” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa w załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 29-05-2017 10:08  Dodał: M. Klucznik
Zaproszenie na warsztaty dla rodziców

Stowarzyszenie ORIGO zaprasza na warsztaty: "Jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice".

Szczegóły w załączeniu.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 29-05-2017 07:57  Dodał: M. Klucznik

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. W ramach programu wspierane są projekty realizowane przez organizacje pozarządowe, biblioteki i domy kultury (działające w miejscowościach do 20 tys mieszkańców). Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse” mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania nie tylko będzie rozwijać umiejętności społeczne, ale również swoje pasje i zainteresowania. Dzięki udziałowi w projektach, młodzi uczestnicy mają zobaczyć, że ich sukces zależy od nich samych i to w większym stopniu niż się im wydaje. Szanse aktywnego i samodzielnego nastolatka na życiowy sukces wzrastają bez względu na wielkość miejscowości, z której pochodzi.

I Podlaska Konferencja Równać Szanse odbędzie się 13 czerwca 2017 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, przy ul. Wyszyńskiego 1, w godz. 10:00 - 15:00.

Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z ideą programu, dowiedzą się czym ten program różni się od innych programów wspierających działania na rzecz młodzieży oraz zapoznają się z innymi możliwościami finansowania działań młodzieżowych. Ponadto, będziemy także informować o możliwych źródłach finansowania działań młodzieżowych w woj. podlaskim.

Program konferencji w załączeniu. 

Link do formularza zgłoszeniowego znajduje się tu: https://goo.gl/forms/5EqGOQE0fqsqAU3w1.

Konferencja odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Białystok, a opiekę medialną TVP3 Białystok.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 25-05-2017 08:44  Dodał: M. Klucznik

Burmistrz Miasta Sejny zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta Sejny do udziału w konkursie pn. „Wymarzone Centrum mojego miasta”, który jest organizowany w ramach realizacji projektu „Przemyślmy Centrum na nowo. Program Rewitalizacji Miasta Sejny na lata 2017-2027” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Konkurs zostanie przeprowadzony za pośrednictwem szkół podstawowych i gimnazjalnych w mieście Sejny. Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej, prezentacji multimedialnej lub filmu, której temat odnosić się będzie do szeroko rozumianej rewitalizacji  widzianej oczami dziecka, w szczególności:
•    Konkurs dla uczniów szkół podstawowych polega na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem)  „Wymarzone Centrum mojego miasta”
•    Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych
polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej lub filmu „Wymarzone Centrum mojego miasta”.

Organizator przyzna atrakcyjne nagrody za miejsca I, II i III oraz wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

Dodatkowych informacji udziela: Klucznik Marta Koordynator ds. rewitalizacji, tel. 875162059.

[Czytaj dalej]


strony: 1  2  3  4  5  6  ..  214