Wtorek, 19 Czerwca 2018
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Czwartkowe spotkania międzypokoleniowe Głosy Naszego Miasta       Wojska Obrony Terytorialnej - REKRUTACJA
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 13-02-2008 07:44  Dodał:
Apel do mieszkańców Sejneńszczyzny i rodaków w kraju

Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami powołuje do życia w Pałacu Biskupim w Sejnach Aulę Jana Pawła II. Naszym zamiarem jest, aby sala była miejscem godnie upamiętniającym postać największego z naszych rodaków. Będzie to miejsce gdzie będą odbywały się wystawy, koncerty, spotkania. Chcemy też zgromadzić jak najwięcej rzeczy związanych z osobą Papieża. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do mieszkańców o przekazywanie wszelkich pamiątek upamiętniających pontyfikat Jana Pawła II do siedziby Muzeum Ziemi Sejneńskiej przy ul. Piłsudskiego 28. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Zarząd Sejneńskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami


Kategoria: Ogólne
dodano: 12-02-2008 11:37  Dodał:

Informuję, że XV Sesja Rady Powiatu Sejneńskiego odbędzie się w dniu 18 lutego 2008r. (poniedziałek). Otwarcie obrad nastąpi o godz. 11.00. Rada Powiatu obradować będzie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sejnach ul. Piłsudskiego 34.
Proponowany porządek obrad:

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 08-02-2008 09:43  Dodał:
Sport szkolny w ZSO SEJNY- podsumowanie I semestru

W minionym semestrze młodzież naszej szkoły (gimnazjum i liceum) uczestniczyła w 24 zawodach i turniejach sportowych, od rangi mistrzostw powiatu, poprzez mistrzostwa grupy, województwa i imprezy międzywojewódzkie, aż po Mistrzostwa Polski. Punkty do współzawodnictwa sportowego zdobywamy w lekkoatletyce, biegach przełajowych, siatkówce, tenisie stołowym, piłce nożnej. Około 200 szkolnych sportowców w minionym semestrze reprezentowało ZSO na arenach sportowych województwa, oto ich największe osiągnięcia:

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 08-02-2008 09:21  Dodał:
Oddaj krew mistrzyni sportu

Dziś od godziny 9:00 do 13:00 w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach można oddać krew Agacie Mróz – wybitnej siatkarce, która z powodu choroby musiała przerwać karierę sportową. Akcję organizują wspólnie sejneńscy strażacy i PCK. Grupa krwi nie ma znaczenia. Zostanie wymieniona na właściwą.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 05-02-2008 12:40  Dodał:
Nowe Wieści Sejneńskie

Wieści od kilku dni mozna kupić już w sklepach. W tym numerze naszym Czytelnikom szczególnie polecam artykuł o... Aniołach. Można ich było sporo spotkać na ulicach Sejn w czasie styczniowego finału WOŚP (uzbieraliśmy dla potrzebujących dzieci prawie 6 tys. zł).Piszemy też o sytuacji w sejneńskim szpitalu - na szczęście są to same dobre wieści, przymiarkach do negocjacji w sprawie oczyszczalni. Sporo się też dizało na granicy, czy na komisariacie policji. Nie ma co się dalej rozpisywać - zachęcam po prostu do lektury. Ten numer to dużo aktualnych informacji z regionu oraz kolorowa wkładka ze zdjęciami ze studniówki.


Kategoria: Ogólne
dodano: 05-02-2008 12:30  Dodał:
Studniówka 2008

Sudniówka minęła już z hukiem i rozpoczęło się odliczanie do matury. A jak było? Zobaczcie sami. Dla wielu Studniówka to pierwszy bal w życiu.
- Zabawa była świetna - tak uważa połowa pytanych przez nas studniówkowiczów. Sala gimnastyczna w ZSTR na jeden wieczór zmieniła się w wyspę piratów. Następnego dnia w ZSO przyszli maturzyści bawili się na sali udekorowanej w meksykańskim stylu. I choć to tylko jedna noc, przygotowania do niej rozpoczęły się dużo wcześniej.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 05-02-2008 11:54  Dodał:
Plener fotograficzny

Adek, Ola i Julita zapraszają Państwa na wycieczkę po Sejneńszczyźnie. Jeden z nielicznych słonecznych dni ferii wykorzystali bardzo twórczo. Z opiekunem Pracowni Fotograficznej OK Cezarym Teodorowskim wybrali się na plener fotograficzny. Ich zdjęcia poruszają wyobrażnię - przekonajcie się sami. (zobacz zdjęcia z pleneru)


Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 15:42  Dodał:

BURMISTRZ MIASTA SEJNY ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2008 roku.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 12:22  Dodał:
Wyniki turnieju szachowego

Przez całe ferie na sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 młodzi grali w piłkę nożną, hokeja czy siatkówkę. Ostatniego dnia ferii salę zajęli szachiści. W zorganizowanym turnieju szachowym wzięło udział 19  zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Michał Jurkiewicz, drugie i trzecie miejsce (taka sama ilość punktów) zajął Marcin Bazylewicz oraz Robert Ogurkis. Czwarte miejsce przypadło jedynej dziewczynie, biorącej udział w turnieju, Joli Koronkiewicz.


Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 11:49  Dodał:
Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Już od ośmiu lat 4-go lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Polska na tle Europy należy do krajów o średniej zachorowalności na nowotwory złośliwe. Jednak ta liczba stale rośnie (zwłaszcza zachorowalność na raka piersi). Wyleczyć udaje się 30 procent pacjentów. A można więcej... Im wcześniej uda się go wykryć, tym większe są szanse na wyleczenie.

[Czytaj dalej]


strony: 1  ..  230  231  232  233  234  235  236  237  238  ..  249