Piątek, 22 Czerwca 2018
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Czwartkowe spotkania międzypokoleniowe Głosy Naszego Miasta       Wojska Obrony Terytorialnej - REKRUTACJA
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 05-02-2008 12:40  Dodał:
Nowe Wieści Sejneńskie

Wieści od kilku dni mozna kupić już w sklepach. W tym numerze naszym Czytelnikom szczególnie polecam artykuł o... Aniołach. Można ich było sporo spotkać na ulicach Sejn w czasie styczniowego finału WOŚP (uzbieraliśmy dla potrzebujących dzieci prawie 6 tys. zł).Piszemy też o sytuacji w sejneńskim szpitalu - na szczęście są to same dobre wieści, przymiarkach do negocjacji w sprawie oczyszczalni. Sporo się też dizało na granicy, czy na komisariacie policji. Nie ma co się dalej rozpisywać - zachęcam po prostu do lektury. Ten numer to dużo aktualnych informacji z regionu oraz kolorowa wkładka ze zdjęciami ze studniówki.


Kategoria: Ogólne
dodano: 05-02-2008 12:30  Dodał:
Studniówka 2008

Sudniówka minęła już z hukiem i rozpoczęło się odliczanie do matury. A jak było? Zobaczcie sami. Dla wielu Studniówka to pierwszy bal w życiu.
- Zabawa była świetna - tak uważa połowa pytanych przez nas studniówkowiczów. Sala gimnastyczna w ZSTR na jeden wieczór zmieniła się w wyspę piratów. Następnego dnia w ZSO przyszli maturzyści bawili się na sali udekorowanej w meksykańskim stylu. I choć to tylko jedna noc, przygotowania do niej rozpoczęły się dużo wcześniej.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 05-02-2008 11:54  Dodał:
Plener fotograficzny

Adek, Ola i Julita zapraszają Państwa na wycieczkę po Sejneńszczyźnie. Jeden z nielicznych słonecznych dni ferii wykorzystali bardzo twórczo. Z opiekunem Pracowni Fotograficznej OK Cezarym Teodorowskim wybrali się na plener fotograficzny. Ich zdjęcia poruszają wyobrażnię - przekonajcie się sami. (zobacz zdjęcia z pleneru)


Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 15:42  Dodał:

BURMISTRZ MIASTA SEJNY ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2008 roku.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 12:22  Dodał:
Wyniki turnieju szachowego

Przez całe ferie na sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 młodzi grali w piłkę nożną, hokeja czy siatkówkę. Ostatniego dnia ferii salę zajęli szachiści. W zorganizowanym turnieju szachowym wzięło udział 19  zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Michał Jurkiewicz, drugie i trzecie miejsce (taka sama ilość punktów) zajął Marcin Bazylewicz oraz Robert Ogurkis. Czwarte miejsce przypadło jedynej dziewczynie, biorącej udział w turnieju, Joli Koronkiewicz.


Kategoria: Ogólne
dodano: 04-02-2008 11:49  Dodał:
Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Już od ośmiu lat 4-go lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Polska na tle Europy należy do krajów o średniej zachorowalności na nowotwory złośliwe. Jednak ta liczba stale rośnie (zwłaszcza zachorowalność na raka piersi). Wyleczyć udaje się 30 procent pacjentów. A można więcej... Im wcześniej uda się go wykryć, tym większe są szanse na wyleczenie.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 02-02-2008 20:59  Dodał:
Równać Szanse

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2008" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 tys. mieszkańców.
O dotacje do 50 000 zł na projekty rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 czerwca 2008 r. i trwające nie dłużej niż do 30 listopada 2009 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców. Termin składania wniosków upływa 3 marca 2008 r.
WIĘCEJ


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2008 18:10  Dodał:
Symboliczna zamiana

Lokal, w którym nie jeden wypił niejedno piwo – „Pod gruszą”, od 1-go stycznia zajmuje Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 26-go stycznia odbył się w nim pierwszy bal bezalkoholowy. Wstęp na niego miał każdy, kto chciał się porządnie wybawić.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2008 08:34  Dodał:
Zaproszenie na konferencję

Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. - Lider Konsorcjum i firma EKOTON s.c. - Partner Projektu, zapraszają na konferencję regionalną podsumowującą projekt "Turystyka - wspólna sprawa", pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 30-01-2008 08:30  Dodał:
Mały Przewodnik po Sejnach

Mały Przewodnik po Sejnach jest nowością, wydaną przez Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Ten mini-przewodnik skierowany jest do turystów, którzy przede wszystkim nie mają za wiele czasu na zwiedzanie - a  takich jest w  Sejnach najwięcej. Autorzy ograniczyli się do przedstawienia najważniejszych momentów w  historii miasteczka, przy okazji proponując przyjezdnym spacerek główną ulicą miasta. Stanisław Buchowski i  Robert Klucznik zaznaczają jednak we wstępie, że Sejneńszczyzna jest ciekawym miejscem, o bogatej historii. Miejscem, w  którym warto zatrzymać się na dłużej. My polecamy tę książeczkę również Wam - warto wiedzieć więcej o miejscu, w którym żyjemy na co dzień. (ms)


strony: 1  ..  231  232  233  234  235  236  237  238  239  ..  250