Poniedziałek, 5 Października 2015
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 23-08-2010 14:00  Autor: K. Palewicz
Iwestycje  w Szkole Podststawowej

Gmina Miasto Sejny przystępuje do realizacji kolejnego projektu pod nazwą: „Termomodernizacja i przebudowa dachu w Szkole Podstawowej im. mjr H. Dobrzańskiego – Hubala w Sejnach”. Projekt realizowany będzie przez Szkołę Podstawową im. mjr H. Dobrzańskiego – Hubala w Sejnach. 18 sierpnia podpisana została umowa z Wykonawcą wyłonionym w procedurze przetargu nieograniczonego. W ramach projektu docieplona zostanie elewacja budynku, położony nowy dach, instalacja odgromowa a także wykonane roboty dodatkowe tj. obróbki blacharskie, murki przy schodach, stolarka drzwiowa i inne. Ukończenie wszystkich prac planowane jest na jesień 2011 roku.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 16-08-2010 14:30  Autor: K. Palewicz
Zakończenie Pleneru Rzeźbiarskiego w Sejnach

W niedzielę 15 sierpnia  w Klasztorze Podominikańskim odbyło się uroczyste zakończenie Pleneru Rzeźbiarskiego przeprowadzonego w ramach realizacji projektu pn.”Polsko-Litewskie spotkania na pograniczu „Tradycja i współczesność”- Sejny-Druskienniki. W Plenerze wzięło udział 7 artystów-rzeźbiarzy z Polski i Litwy, w tym Jan Meglin (Suwałki), Bernard Popko (Białystok), Andrzej Wasilewski (Szołtany gm. Puńsk),Gintautas Akstinas (Druskienniki), Vytautas Dabrukas (Druskienniki), Antanas Lastauskas (Kalwaria) oraz sejneński rzeźbiarz Wiesław Dźwilewski.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 16-08-2010 14:26  Autor: K. Palewicz

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Krakowie
Zespół w Białymstoku
ŚREDNIOTERMINOWA PROGNOZA POGODY DLA WOJ. PODLASKIEGO
Na okres: od godz. 19:30 dnia 16.08.2010 (poniedziałek) do godz. 19:30 dnia 21.08.2010 (sobota)
Zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady
deszczu oraz w pierwszej połowie okresu prognostycznego burze.
Temperatura minimalna obniżająca się od 18, 20°C do 13 16°C w pozostałym okresie. Temperatura maksymalna pocz±tkowo od 27 do 30°C, później od 23 do 26°C.Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni
i zachodni podczas burz w porywach do 70 km/h.
Dyżurny synoptyk: Tomasz Siemieniuk
Godzina i data wydania: godz. 09:43 dnia 14.08.2010


Kategoria: Ogólne
dodano: 15-08-2010 23:03  Autor: K. Palewicz
Sala Zbiorów Jana Giedź do zwiedzania

Jan Giedź, któremu poświęcono stałą ekspozycję jego zbiorów pracował za życia w wielu zawodach. Był traktorzystą, mechanikiem, kierownikiem transportu, fotografem i kolekcjonerem przedmiotów - za Jego czasów użytkowych. Powszechnie było znane Jego zamiłowanie do majsterkowania i swoistych rozwiązań technicznych. Owczesny sprzęt "audiwizualny" dziś stanowi dużą wartość kolekcjonerską. To co kiedyś po wyjściu z ogólnego użytku trafiało na śmietnik dla Pana Jana stanowiło już od początku pewną wartość. W tych przedmiotach musiał Pan Jan zobaczyć najpierw piękno, później przwidzieć drugie życie przedmiotu, bardziej eleganckie bo w sali wystawowej.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-08-2010 15:01  Autor: K. Palewicz
Warsztaty i Plener Rzeźbiarski zbliżają się ku końcowi

Do końca realizowanego wspólnie z sąsiadami z Litwy Plenery Rzeźbiarskiego pozostały już tylko dwa dni. Mimo upałów warsztaty odbywające się w ramach pleneru cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, którzy są właśnie na etapie wykończenia rzeźby przypominającej smoka. Efektem pracy pozostałych rzeźbiarzy są rzeźby odzwierciedlające tematykę tegorocznego pleneru- „Tradycja i współczesność Sejneńszczyzny”. Spod dłuta artystów wyszły m.in. Dominikanin, Rybak , Gospodarz, „Sejneńska Królowa sękaczy”, Staroobrzędowiec, Tancerka w stroju regionalnym i Rabin. Prace zostaną umieszczone w centrum miasta. Zapraszamy wszystkich na zakończenie Pleneru, które odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia o godz. 14-tej w Klasztorze Podominikańskim.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 11-08-2010 14:17  Autor: K. Palewicz
Powszechny spis rolny

W załączeniu przedstawiamy Państwu materiały informacyjne dotyczące powszechnego spisu rolnego w 2010 r. Strony www dotyczące spisu rolnego na których można zapoznać się ze szczegółami: http://www.stat.gov.pl/gus  http://www.stat.gov.pl/gus/spisy_PLK_HTML.htm

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 11-08-2010 14:01  Autor: K. Palewicz
W Sejnach powstają rzeźby

W dniu 9 sierpnia w Sejnach rozpoczął się PLENER RZEŹBIARSKI, jest to kolejna ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza realizowana wspólnie z sąsiadami z Litwy w ramach projektu pn. „Polsko-Litewskie Spotkania na Pograniczu „Tradycja i współczesność” Sejny-Druskienniki”. Tematem przewodnim jest „Tradycja i współczesność” Sejn i Sejneńszczyzny, dlatego też rzeźbiarze przed rozpoczęciem pracy odwiedzili „Muzeum Ziemi Sejneńskiej” oraz inne ośrodki prezentujące bogatą historię miasta, których w sejneńskim grodzie nie brakuje.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 11-08-2010 13:43  Autor: K. Palewicz
Krew dla Sejn

Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego koło nr 14 im. Powstańców Sejneńskich serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które 11 sierpnia wzięły udział w akcji oddawania krwi na rzecz sejneńskiego szpitala. Krew oddało ok. 30 osób i zebrano ok. 13 litrów krwi. Foto: T. Moćkun


Kategoria: Ogólne
dodano: 11-08-2010 11:41  Autor: K. Palewicz
Sięgać za horyzont

Sejneńscy harcerze, dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO 2010), zrealizują swoje marzenia. W ramach projektu „Sięgać za horyzont” 25 osób ukończyło już kurs płetwonurkowy w Hańczy, najgłębszym jeziorze Polski.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 11-08-2010 11:35  Autor: K. Palewicz
Cześć Jego Pamięci

Szczere kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego Śp. Ryszarda Mackiewicza – Honorowego Obywatela Miasta Sejny, wielkiego patrioty zaangażowanego w szerzenie świadomości historycznej Kresów Rzeczypospolitej Polskiej składają:
Burmistrz Miasta Sejny, Rada Miasta Sejny, pracownicy Urzędu Miasta oraz mieszkańcy Sejn.


strony: 1  ..  85  86  87  88  89  90  91  92  93  ..  152