Sobota, 30 Maja 2015
SEJNY >> Aktualności
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 14:28  Autor: K. Palewicz
Kondolencje z zagranicy

Na ręce Burmistrza Miasta Sejny ciągle napływają kondolencje od najbliższch sąsiadów: Mera Grodna, Mera Druskiennik, Mera Łoździej, przedsiębiorstwa z Grodna. Wszyscy sąsiedzi  łączaczą się w bólu i składają szczere kondolencje z powodu tragedii narodowej jaka dotknęła nasz kraj Rzeczypospolitą Polską.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 14:09  Autor: K. Palewicz
Przybywa kwiatów, zniczy i flag

Z każdym dniem po tragedii Smoleńskiej przybywa kwiatów w miejscach Pamięci Narodowej, zniczy i falg przepasanych kirą. Na wielu samochodach czarne symbole bólu i żałoby. Prawdziwa lekcja Patriotyzmu wprost na Sejneńskiej ulicy.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 14:07  Autor: K. Palewicz

13.04.2010 Koło Sybiraków w Sejnach, Parafia Rzymsko - Katolicka w Sejnach, Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Sejnach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach zorganizowały uroczystość upamiętnienia 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, która rozpoczęła się o godz. 12. mszą świętą w Bazylice w intencji ofiar Katynia oraz ofiar tragedii w Smoleńsku z dnia 10.04.2010. Uczestnicy uroczystości z Bazyliki w marszu milczenia udali się do ZSCKU w Sejnach gdzie odbyła się dalsza częć uroczystości.


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 14:02  Autor: K. Palewicz
Księga patriotyzmu

Do wystawionej Księgi Kondolencyjnej w Urzędzie Miasta przychodzą i dokonują wpisów nie tylko Sejnianie. Znajdują się tu też wpisy w języku rosyjskim i litewskim. Sala kondolencyjna była też lekcją patriotyzmu dla wychowanków Przedszkola Miejskiego w Sejnach.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 13:58  Autor: K. Palewicz
Kwiaty, pamięć, modlitwa

Pod Pomnikiem Powstania Sejneńskiego Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oraz Muzeum Ziemi Sejneńskiej upamiętniło ofiary tragedii Smoleńskiej wystawiając portrety osób przepasane kirą, które tragicznie zginały w katastrofie a wcześniej wpierały przywracanie pamięci prawdy historycznej na Ziemi Sejneńskiej: prof. Lech Kaczyński - Prezydent Przeczypospolitej Polskiej, Małżonka Prezydenta - Maria Kaczyńska, Ostatni Prezydent RP na Uchodźctwie - Ryszard Kaczorowski, Wicemarszałek Sejmu RP - Krzysztof Putra, Kanclerz Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari - gen bryg. Stanisław Nałęcz - Komornicki, Kanclerz Kapituły Orderu Polonia Mater Nostra Est - Janusz Zakrzeński, Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 13:57  Autor: K. Palewicz
Dwie minuty w ciszy serca i zadumie

Dnia 11.04.2010 (niedziela) równo o godz. 12. na dwie minuty zawyły sejneńskie syreny, rozbrzmiały dzwony Bazyliki Sejneńskiej. Sejny zamarły w bezruchu i zadumie by oddać cześć tragicznym ofiarom Smoleńska.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 13:53  Autor: K. Palewicz
Modlitwa za zmarłych

W niedzielę o godz. 17..30 (11.04.2010) odbyła sie msza święta w Bazylice NNMP w Sejnach za dusze zmarłych w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. W mszy wziął udział Konsul Republiki Litwy Liudvikas Milašius, który przerwał swój pobyt w Kownie by przyjechać do Sejn. W tej smutnej modlitwie brał udział Poseł Jarosław Zieliński wraz z małżonką, Burmistrz Miasta Sejny Jan Stanisław Kap i Starosta Powiatu Sejneńskiego Ryszard Grzybowski oraz przedstawiciele samorządów, szkół i mieszkańcy Sejn.
Foto: C. Teodorowski

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 13-04-2010 07:35  Autor: K. Palewicz
Oni nas wspierali

Dnia 10 kwietnia 2010 roku zginęli w drodze na uroczystości 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej  Świętej Pamięci: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska, Ostatni Prezydent RP na Uchodźctwie - Ryszard Kaczorowski, Wicemarszałek Sejmu RP  - Krzysztof Putra, Kanclerz Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari - gen. bryg. Stanisław Nałęcz - Komornicki, Kanclerz Kapituły Orderu Polonia Master Nostra Est - Janusz Zakrzeński, Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik. Wszyscy Oni wspierali nas w dziele przywracania pamięci prawdy historycznej dziejów Ziemi Sejneńskiej. Cześć Ich Pamięci.

[Czytaj dalej]


Kategoria: Ogólne
dodano: 12-04-2010 10:49  Autor: K. Palewicz
Księga Kondolencyjna w Urzędzie Miasta Sejny

W Urzędzie Miasta Sejny można dokonać wpisu, złożyć kondolencje w  Księdze Kondolencyjnej z powodu tragicznej śmierci Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej Lecha i Marii Kaczyńskich, oraz osób towarzyszących, którzy zginęli w podróży do Katynia. Księga znajduje się w Sali Ślubów Urzędu Miasta Sejny. Wpisów można dokonywać w godzinach pracy urzędu do piątku włącznie.


Kategoria: Ogólne
dodano: 10-04-2010 13:35  Autor: K. Palewicz
Największa tragedia w historii Polski

Prezydent Przeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło dziś w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Cześć Ich Pamięci.


strony: 1  ..  85  86  87  88  89  90  91  92  93  ..  143