Środa, 19 Wrzesnia 2018
Kategoria: Imprezy
dodano: 03-12-2007 13:03  Dodał:
Pierwszy turniej piłki siatkowej

Zwycięzcami rozegranego w ostatni weekend Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej są zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego z Bartoszyc. Niewiele do zwycięstwa zabrakło „sejneńskim złotkom” – drużynie SKS „Pomorzanka i Gimnazjum nr 1 w Sejnach, które zajęły drugie miejsce w turnieju. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z UKS Ełk.

W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn. Był to pierwszy od wielu lat turniej siatkówki, rozegrany w Sejnach. – Serdecznie dziękuję organizatorom za to, że w jeszcze jednym i jakże pięknym miasteczku zaczyna odradzać się siatkówka – powiedział obecny na inauguracji turnieju Tadeusz Jasiński, prezes Podlaskiego Związku Piłki Siatkowej. – Myślę, że z tych dziewczyn wyrosną kiedyś następczynie obecnej kadry narodowej.

Najlepszą zawodniczą turnieju została Katarzyna Kuchta z Ełku. Ranking najlepszych zawodniczek został przeprowadzony również indywidualnie dla każdej z drużyn. W sejneńskiej najlepiej zagrała Gabriela Nowak. Drużyny i zawodniczki oprócz pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dostały mikołajkowe upominki.

- Sport pełni bardzo ważna funkcje w tak małych społecznościach, jakimi są Sejny. Nie tylko zapewnia sprawność fizyczną. Również wychowuje, uczy pracy w zespole i gry fair-play, rozwija indywidualność – mówi Jan Stanisław Kap, burmistrz Sejn i honorowy prezes SKS „Pomorzanka”.
Zdjęcia: M. Smolińska, K. Palewicz

Więcej o naszych siatkarkach dowiesz się, klikając na link: www.um.sejny.pl/articles/view/74

Pierwszy turniej piłki siatkowej Pierwszy turniej piłki siatkowej Pierwszy turniej piłki siatkowej
Pierwszy turniej piłki siatkowej