Wtorek, 23 Maja 2017
dodano: 20-03-2017 13:11  Dodał: K. Palewicz
Imieniny Marszałka

W dniu 17 marca  2017 roku w Sejnach z inicjatywy Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej TPJP Okręg Sejneński i Przedszkola Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach odbyły uroczystości imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego, które nawiązują do przedwojennych obchodów.

Główne uroczystości odbyły się przy Urzędzie Miasta Sejny, gdzie jest umieszczona tablica upamiętniająca Marszałka – Pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Sejny. W trakcie obchodów Pani Beata Dźwilewska - Dyrektor Przedszkola Miejskiego i zarazem Prezes Związku Piłsudczyków RP Okręg Sejneński przekazała ziemię z miejsca urodzin Marszałka tj. miejscowości Zułów na Litwie, Ks. Władysławowi Napiórkowskiemu, inicjatorowi, pomysłodawcy i wykonawcy „Salonika Marszałka”, który znajduje się w Muzeum Ziemi Sejneńskiej. Dalsza część obchodów odbyła się w Ośrodku Kultury w Sejnach, gdzie odbył się III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod nazwą „Młody Patriota”. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody, gdyż chodzi głównie o szerzenie patriotyzmu wśród dzieci Sejneńszczyzny. (JW)

Imieniny Marszałka Imieniny Marszałka Imieniny Marszałka
Imieniny Marszałka Imieniny Marszałka