Wtorek, 17 Października 2017
dodano: 30-08-2007 00:30  Dodał:
RUSZA AKCJA CZIPOWANIA PSÓW

Do dnia 23 listopada 2007 r. wszystkie psy w mieście Sejny będą znakowane elektronicznie za darmo.

Obowiązek rejestracji i znakowania psów, czyli wszczepienia im elektronicznych czipów, nakłada na właścicieli Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Sejny. Obowiązek rejestracji i trwałego ich znakowania w sposób umożliwiający identyfikację został wprowadzony w celu zmniejszenia bezdomności psów na terenie miasta Sejny.

Właściciele psów zamieszkujący na terenie miasta Sejny zobowiązani są poddać zwierzę trwałemu oznakowaniu. Przez trwałe oznakowanie psów rozumie się czynności wykonane przez lekarza weterynarii, polegające na wszczepieniu zwierzęciu elektronicznego mikroprocesora.

Trwałe oznakowanie psów wykonywane będzie nieodpłatnie w lecznicy zwierząt przy ul. Świerczewskiego 1 w Sejnach przez lekarzy weterynarii Grzegorza Wojdackiego oraz Zdzisława Jana Koperka do dnia 23 listopada 2007 r. od poniedziałku do piątku w godz. 800 – 1700 /tel. 087 517 34 60/.

Właściciel psa, który go nabył po 23 listopada 2007r. zobowiązany jest do dokonania trwałego oznakowania psa w terminie 30 dni od daty jego nabycia na koszt własny. W przypadku szczeniąt obowiązek oznakowania zwierzęcia powstaje po ukończeniu przez niego 4 miesiąca życia. Właściciel trwale oznakowanego psa obowiązany jest do zgłaszania wszelkich zmian o stanie posiadania psa (zmiana właściciela, zaginięcie, zgon psa i in.) celem aktualizacji w bazie danych prowadzonej przez Urząd Miasta Sejny.