Poniedziałek, 11 Grudnia 2017
dodano: 06-12-2017 10:39  Dodał: M. Klucznik
Nagrody w konkursie

W dniu 06.12.2017r.  w Urzędzie  Miasta Sejny odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu na plakat  „Odpowiedzialny sprzedawca -  „Tu się  NIE  sprzedaje alkoholu  < 18 lat” zorganizowanego przez Miejską Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach. Konkurs skierowany był do uczniów z terenu miasta Sejny, w przedziale wiekowym 14-19 lat.

Na konkurs wpłynęło 13 prac z 4 szkół. Biorąc pod uwagę estetykę pracy, pomysł, wykonanie i zgodność pracy z tematyką jury wyłoniło 3 laureatów:
I miejsce -  Rafał Godlewski - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach
II miejsce - Wiktoria Pachutko - Zespół Szkół z Litewskim Językiem Nauczania „Żiburys” w Sejnach
III miejsce - Bartoszowi  Żylwisowi - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach

Dodatkowo  komisja wyróżniła 4 osoby:
Dominika Żydanowicz- ZSO w Sejnach
Kinga Czarniecka- ZSCKR w Sejnach
Gintas  Wojeciechowski – ZS z Litewskim |Językiem Nauczania „ Żiburys” w Sejnach
oraz Jowita Sokołowska - ZS z Litewskim |Językiem Nauczania „ Żiburys” w Sejnach

Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów  do realizacji na kwotę 300, 200 oraz 100 zł.
 Serdecznie gratulujemy!

MKRPA w Sejnach w  2018 r. chce zaprosić przedsiębiorców z terenu miasta Sejny do programu pn. „Odpowiedzialny sprzedawca -  „Tu się  NIE  sprzedaje alkoholu  <18 lat”  w myśl,  że na drodze młodego człowieka do alkoholu powinien  stać  sprzedawca, który swoją postawą uniemożliwi zdobycie alkoholu.

MKRPA prowadząc kontrole punktów sprzedaży napojów alkoholowych  będzie prowadziła działania edukacyjne skierowane do sprzedawców alkoholu przypominające o zakazie podawania i sprzedawania alkoholu  osobom niepełnoletnim oraz o prawie do sprawdzenia wieku kupującego w przypadku wątpliwości a także o tym, że  sprzedaż alkoholu nieletniemu  jest przestępstwem. vOprócz działań edukacyjnych uczestnikom programu planuje się   przekazać  pakiet materiałów wizualnych (ulotki, broszury, naklejki oraz wydrukowane plakaty  laureatów konkursu).

Działania te mają na celu  zmniejszenie dostępności alkoholu dla osób nieletnich.

Przewodnicząca MKRPA w Sejnach
Wioletta Rapczyńska