Poniedziałek, 18 Czerwca 2018
dodano: 08-06-2018 12:58  Dodał: M. Klucznik

Dofinasowanie w kwocie 50 000,00 zł otrzyma Miasto Sejny z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018 na realizację zadania pn. „Budowa Otwartej Strefy Aktywności w mieście Sejny”. Środki własne 72 186,00 zł. Do MSiT wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł.

Celem zadania jest utworzenie przy Szkole Podstawowej, ul. Wojska Polskiego 64 w Sejnach Otwartej Strefy Aktywności. Zadanie dotyczy wariantu rozszerzonego tj. budow siłowni plenerowej, strefy relaksu wraz z zagospodarowaniem zieleni oraz placu zabaw o charakterze sprawnościowym z ogrodzeniem. Otwarta Strefa Aktywności będzie otwarta i dostępna nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko.

W ramach zadania powstanie:
a) budowa placu zabaw: duży zestaw powstały z połączenia kilku elementów sprawnościowych, urządzenie sprawnościowe, ścianka wspinaczkowa, huśtawka równoważna, huśtawka dwuosobowa z siedziskiem kołyskowym.
b) wykonanie nawierzchni,
c) budowa ogrodzenia,
d) montaż urządzeń siłowni zewnętrznej: stepper, orbitrek, rowerek, podest do ćwiczeń mięśni kręgosłupa, drabinka, twister, tablica informacyjna siłowni zewnętrznej.
e) montaż ławek parkowych metalowych z oparciem oraz koszy na śmieci,
f) montaż pozostałych urządzeń: stojaka na rowery oraz stołów do gry w szachy,
g) zagospodarowanie zieleni: nasadzenie krzewów i drzew.

www.youtube.com/watch