Poniedziałek, 18 Czerwca 2018
dodano: 12-06-2018 10:13  Dodał: K. Palewicz
Wystąpienie suszy rolniczej w Sejnach

Burmistrz Miasta Sejny informuje mieszkańców Miasta Sejny prowadzących działalność rolniczą o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych na skutek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Z opublikowanego 6 czerwca 2018 r. przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach komunikatu wynika, że zdecydowaną większość kraju objęła susza rolnicza. W województwie podlaskim dla upraw zbóż jarych, truskawek, zbóż ozimych, krzewów owocowych susza rolnicza wystąpiła w 100% gmin, natomiast dla uprawy drzew owocowych – w 1,69% gmin.
W związku z powyższym rolnicy z terenu Miasta Sejny mogą składać w sekretariacie Urzędu Miasta Sejny, ul. Józefa Piłsudskiego 25, 16-500 Sejny, wnioski o oszacowanie powstałych w wyniku suszy rolniczej szkód. Komplet dokumentów składa się z Wniosku; Oświadczenia o plonach, cenach i produkcji towarowej oraz kosztach nieponiesionych i poniesionych; Oświadczenia o ilości zwierząt, produktach i cenach; Zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Burmistrz Miasta Sejny zachęca do jak najszybszego składania Wniosków. W najbliższym czasie Komisja do spraw szacowania szkód będzie przeprowadzać oględziny u wnioskodawców i sporządzać protokoły z oględzin, które będą podstawą do dalszego udziału w postępowaniu o wsparcie finansowe.
W załączeniu Wniosek z kompletem załączników.

Link do Komunikatu nr 2 IUNG w Puławach: www.iung.pulawy.pl/index.php

Link do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej: www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/