Niedziela, 16 Grudnia 2018
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Imprezy
dodano: 10-09-2007 13:12  Dodał:
Dziennikarskie regaty

W ostatni weekend w Ośrodku Wypoczynkowym „Kukle” nad jeziorem Pomorze odbyły się Pierwsze Podlaskie Regaty Łódek Okrągłych Dziennikarzy. Wiatry sprzyjały również naszemu redakcyjnemu zespołowi: Dariuszowi Tomczykowi, Ryśkowi Żylińskiemu i Tadeuszowi Garniewskiemu (sternik). Wydawcy „Wieści Sejneńskich” zajęli drugie miejsce. Pierwsze wywalczyli dziennikarze z Gazety Współczesnej, a trzecie – TVP 3. Gratulujemy!

Regaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Łódek Okrągłych Sportów i Turystyki Wodnej "ALTERNATIV SAILING". Dlaczego łódek okrągłych? Ponieważ są one znacznie bezpieczniejsze, mniej wywrotne, a tak samo zwinne jak popularne żaglówki – uważa Jerzy Nazaruk, jeden z uczestników projektu. Ponad miesiąc temu w tym samym ośrodku odbyły się Ogólnoświatowe Regaty Łódek Okrągłych, w których wzięli udział m.in. niepełnosprawni.

Ich przedsięwzięcia mają na celu nie tylko popularyzować żeglarstwo i okrągłe łódki. Chcą pokazać, że żeglarstwo może stać się dyscypliną dla wszystkich. Dlatego część łódek przystosowana jest tak, by bezpiecznie mogły z nich korzystać osoby niepełnosprawne oraz rodziny z małymi dziećmi. Na łódkach za darmo może popływać również każdy z Was – wystarczy wybrać się do ośrodka wypoczynkowego w Kuklach. Tam na pewno znajdzie się osoba, która udzieli podstawowych wskazówek żeglarskich.

Osobiście zachęcam Was do choć niewielkiej przygody z żeglarstwem – ot tak, by później czegoś nie żałować. Okazuje się, ze to wciągający sport. Takie na przykład regaty… Od umiejętności i zgrania załogi zależy, czy uda się łodzi dopłynąć na metę z dobrym wynikiem. Bo wystarczy niespodziewany podmuch kapryśnego wiatru i z pierwszej pozycji można znaleźć się na piątej. Tak naprawdę do końca nie wiadomo, kto wygra.  Skoro macie okazję popływać za darmo w Kuklach, na co jeszcze czekacie?

Przyszłym i obecnym żeglarzom życzę pomyślnych wiatrów. I zapraszam do obejrzenia fotoreportażu z dziennikarskich regat: um.sejny.pl/photoreports/view/21