Sobota, 22 Wrzesnia 2018
dodano: 23-09-2007 22:45  Dodał: K. Palewicz
Pięć lat Warsztatów Terapi Zajęciowej

W piątek 20 września br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Sejnach Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Sejnach obchodziło skromny jubileusz 5 – lecie powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sejnach. Ten skromny jubileusz obchodzony był w ramach IV Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych.

Zaproszonych gości, pod nieobecność prezesa (wyjazd na turnus rehabilitacyjny), powitał członek Zarządu Stowarzyszenia Lech Koneszko. W swoim wystąpieniu wspomniał o dwóch osobach, które miały największy wpływ na powstanie i pracę Stowarzyszenia i Warsztatów Terapii Zajęciowej tj. Prezesa Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – Krzysztofa Kozakiewicza i dr Grażyny Żardeckiej. Sala gromkimi brawami podziękowała im – cytując prowadzącego – „za stworzenie wielkiego dzieła dla osób niepełnosprawnych na naszym terenie”.
Następnie zaproszeni goście złożyli życzenia z okazji jubileuszu powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sejnach.
W imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pana Jarosława Zielińskiego – życzenia przekazała Pani Lilianna Anna Zielińska – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach. Życzenia dalszej owocnej działalności i następnych jubileuszy w imieniu swoim i Rady Miasta Sejny przekazał burmistrz miasta – Jan Stanisław Kap. W imieniu Starostwa Powiatowego gratulował jubileuszu wicestarosta powiatu Romuald Witkowski.
Wiele słów uznania przekazali przedstawiciele gmin powiatu sejneńskiego, jednostki prowadzące WTZ i kierownicy WTZ z Dąbrowy Białostockiej, Ełku, Gołdapi, Grajewa, Olecka, Piątnicy i Suwałk.
Kierownik i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sejnach podziękowali za wyrazy uznania wręczając pamiątki wykonane przez uczestników WTZ w postaci pięknych bocianów i tabliczek okolicznościowych.

Pięć lat Warsztatów Terapi Zajęciowej Pięć lat Warsztatów Terapi Zajęciowej