Niedziela, 16 Grudnia 2018
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Imprezy
dodano: 12-10-2007 14:59  Dodał:
Zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży

Dziś i w niedzielę (do godz. 13) na ulicach Sejn prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Wolontariuszy można spotkać na Placu św. Agaty, ul. Zawadzkiego i przy większych sklepach.

 

Wolontariuszami są uczniowie z sejneńskiego gimnazjum, działający w szkolnym Kole Caritas. Zbiórkę funduszy zorganizowali wspólnie z nauczycielką Haliną Borowską. W jej ramach m.in. od początku tygodnia za symboliczną złotówkę można było kupić w szkole kawałek świeżego ciasta, upieczonego przez rodziców. Wczoraj gimnazjaliści bawili się na charytatywnej dyskotece i koncercie.
 
Pieniądze zostaną następnie przekazane Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla młodych i zdolnych mieszkańców małych miast i wsi. – W naszej szkole w ubiegłym roku po raz pierwszy stypendia otrzymały trzy osoby – mówi Krzysztof Tur, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Sejnach. – Nie jest to jednorazowa pomoc. Stypendyści raz otrzymawszy pomoc, mogą liczyć na jej kontynuację w kolejnych latach, w szkole ponadgimnazjalnej i na studiach. Dlatego uważam, że tym bardziej trzeba wspierać takie akcje – dodaje. Dziś, w ramach Dnia Papieskiego, zbiórka przeprowadzana jest w całej Polsce.
 
Podobne zbiórki będą organizowane w ramach Dnia Papieskiego w całej Polsce. Dzień Papieski obchodzony jest od 2001r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża (w tym roku jest to 14 październik).