Środa, 19 Wrzesnia 2018
dodano: 02-06-2010 14:50  Dodał:
Sejny-Druskienniki

Inauguracja Festiwalu „Dobrze jest tworzyć wspólnie” w Druskiennikach

28 maja w Druskiennikach odbyła się inauguracja Festiwalu Artystycznego „Dobrze jest tworzyć wspólnie”. Impreza zapoczątkowała cykl spotkań kulturalno-rozrywkowych mających odbyć się w okresie letnim po obu stronach granicy. Wszystkie imprezy festiwalu przeprowadzone zostaną w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007-2013.

W imprezie otwierającej Festiwal wzięły udział liczne zespoły artystyczne z Polski i Litwy. Występ Sejneńskiej Orkiestry Dętej OSP oraz zespołów mażoretkowych „Piruecik” i „Ladys” zapoczątkował otwarcie Festiwalu i cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, gości i przybyłych turystów. Oprócz wspomnianych sejneńskich zespołów artystycznych  w inauguracji wzięła udział 10-cio osobowa grupa zaproszonych gości na czele z  Burmistrzem Miasta Sejny Janem Stanisławem Kap.
Kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu „Polsko-Litewskie spotkania na pograniczu „Tradycja i współczesność” Sejny-Druskienniki”odbędzie się 19 czerwca w Druskiennikach, gdzie w ramach Festiwalu Tańca „Kadagyne” swoje umiejętności zaprezentują zespoły taneczne z Polski i Litwy.

Zawody sportowe z okazji Święta Uzdrowiska Druskienniki

Prawie 40-sto osobowa grupa młodzieży z Sejn uczestniczyła w Zawodach Sportowych  z okazji Święta Uzdrowiska Druskienniki. Impreza zrealizowana została również w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007-2013. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży jak i dorosłych, którzy licznie przybyli w celu dopingowania swoich podopiecznych. Do Druskiennik udali się m.in. szachiści, siatkarze, koszykarze oraz dwie drużyny piłki nożnej. Łącznie nasi sportowcy zdobyli 6 medali, w tym 3 medale indywidualne oraz 3 medale drużynowe.  W rywalizacji szachistów medal złoty wywalczyła Jolanta Koronkiewicz. Srebro zdobyli w kategorii senior-Pan Józef Ragiel, natomiast w kategorii junior młodszy-Dominik Zdanowicz.
Nasze siatkarki w składzie: Ewa Staniewicz, Jolanta Żylińska, Magdalena Szoka, Dominika Szoka, Żaneta Warasiewicz były bezkonkurencyjne i zasłużenie zdobyły złoty medal w siatkówce plażowej. Na wysokim miejscu uplasowali się również siatkarze.  W składzie: Bartosz Jarzębowicz, Bartosz Tomczyk i Michał Hołubowicz wywalczyli srebro.
Najwięcej emocji dostarczyli nam piłkarze, którzy do ostatnich minut walczyli o czołowe lokaty. Niestety tylko juniorom młodszym w składzie: Damian Klucznik, Michał Auron,  Mateusz Stawiecki, Andrzej Milewski, Łukasz Czeropski, Robert Gudziewski,Daniel Miszkiel udało się zdbyć miejsce na podium. Juniorzy starsi przegrali po serii rzutów karnych mecz o finał. Niesprostali również przeciwnikom w meczu o brązowy medal plasując się ostatecznie na IV miejscu.

"Projekt „Polsko-Litewskie spotkania na pograniczu „Tradycja i współczesność” Sejny-Druskienniki” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa"

Sejny-Druskienniki Sejny-Druskienniki Sejny-Druskienniki
Sejny-Druskienniki Sejny-Druskienniki