Niedziela, 16 Grudnia 2018
A A A
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP
BIP
Ogólne    Informacje urzędowe    Przetargi    Imprezy    Sport    Wszystkie
Kategoria: Ogólne
dodano: 01-07-2010 12:55  Dodał:
Plener malarski Sejny  5-11 lipiec 2010 r.

5-tego lipca rusza realizacja kolejnej imprezy kulturalnej realizowanej w ramach  projektu pn. „Polsko-Litewskie spotkania na pograniczu „Tradycja i współczesność” Sejny - Druskienniki”. Chęć udziału w plenerze zadeklarowało 6 artystów malarzy z Polski i Litwy. Eksperci w dziedzinie malarstwa poprowadzą planowane w dniach 6-10 lipiec warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży.

Kilkunastu młodych artystów w otoczeniu piękna Ziemi Sejneńskiej będą rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. Każdy a pewnością odnajdzie w sobie twórczy potencjał i skupi się na szlifowaniu swojego talentu. Opracowano bardzo ciekawy program zajęć, pozwalający w sposób twórczy kształtować swoje zdolności, poznać techniki rysunkowe i malarskie. Prace uczestników pleneru i warsztatów zostaną wystawione  podczas kończącej imprezę wystawy poplenerowej. Wystawa odbędzie się 1 lipca 2010 r. w Klasztorze Podominikańskim w Sejnach. Serdecznie zapraszamy.

"Projekt „Polsko-Litewskie spotkania na pograniczu „Tradycja i współczesność” Sejny-Druskienniki” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa"