Pierścień Tysiąca Jezior 2020

30 czerwca 2020

W dniach 4-5 lipca 2020 r. blisko dwustu zawodników pojedzie trasą ultramaratonu kolarskiego „Pierścień Tysiąca Jezior 610 km”. Jest to amatorski wyścig kolarski, którego trasa przebiega przez tereny Warmii, Mazur, Suwalszczyznę i Sejneńszczyznę. Zawodnicy wyruszą z miejscowości Świękitki na Warmii. Przejadą przez Lidzbark Warmiński, Gołdap, Wiżajny, Sejny, Ełk, Giżycko, Kętrzyn, by zamknąć pierścień na mecie w Świękitkach.

Pokonają dystans 610 km w systemie non stop. Na trasie jedynym wsparciem dla zawodników będą punkty kontrolno-żywieniowe, rozmieszczone co 50-70 km. Jeden z takich punktów będzie działał w Sejnach, na Placu Dominikańskim, w dniach 4-5 lipca 2020 r. w godzinach 19.00 wieczorem-6.00 rano.

Nagrodą dla uczestników jest satysfakcja z przejechanego dystansu oraz pamiątkowy medal z imieniem i nazwiskiem.

Spot reklamowy