Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2 marca 2020


W dniu 1 marca 2020 r. po raz trzeci na ulicach Sejn pojawili się uczestnicy biegu Tropem Wilczym przywołującego pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W tym roku data biegu była jednocześnie datą Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Uczestnicy sejneńskiego biegu mieli do pokonania 1963 m – dystans upamiętniający ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka, ps. „Lalek”, poległego w 1963 r.

Na starcie stanęło blisko 200 zawodników. Mieli oni do pokonania dwie pętle. Można też było zakończyć bieg po jednej pętli lub w innym dowolnym miejscu. Większość zawodników przebiegła pełny dystans. Dla zawodników i widzów przygotowany był ciepły posiłek.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Ośrodek Kultury w Sejnach.

Zorganizowanie biegu „Tropem Wilczym” możliwe było dzięki zaangażowaniu członków Koła nr 14 im. Powstańców Sejneńskich Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Sejnach i pracowników Ośrodka Kultury w Sejnach. Za udzieloną pomoc i wsparcie składamy podziękowania.


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego