Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

Stowarzyszenia Origo wspiera edukację zdalną

29 kwietnia 2020

Działania Placówki wsparcia dziennego w Sejnach w kwietniu 2020: 

1) Stowarzyszenie Origo w ramach wspierania edukacji zdalnej przekazało dzieciom z Placówki wsparcia dziennego w Sejnach 5 sztuk smartfonów OPPO z kartami Operatora Sieci Plus. Smartfony trafiły do dzieci potrzebujących wsparcia w nauce i dodatkowo mających najwięcej obecności na zajęciach świetlicowych realizowanych  w Placówce. Stowarzyszenie dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji Polki mogą wszystko (wcześniej mającej nazwę Fundacja Przyjaciółka) miało okazję realizować zajęcia kulinarne w ramach programu „Młodzi w akcji”, przeprowadzić przesiewowe badanie wzroku, a także stworzyć „Pracownię wyobraźni”, która zaprzyjaźnia dzieci z książką w Ośrodku Kultury w Sejnach. 

2) Wychowawca w Placówce z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przekazał paczki żywnościowe dzieciom i młodzieży uczęszczającej na zajęcia kulinarne w ramach programu „Żółty Talerz” Kulczyk Foundation. Kolejne dostawy po indywidualnym kontakcie z rodzicami będą ponawiane w najbliższych dniach, aby objąć wsparciem wszystkich podopiecznych Placówki. 

3) Podopieczni Placówki biorą udział w wyzwaniu „Domowa świetlica”, polegającym na samodzielnym wykonywaniu w domu prac, za które można otrzymać punkty. W pierwszym wyzwaniu należało przygotować recyklingową doniczkę i zasiać w niej nasiona kwiatów przekazane w paczce startowej, w której podopieczni otrzymali również materiały plastyczne dofinansowane przez Miasto Sejny. Kolejne wyzwania ogłaszane są co kilka dni. Dla zwycięzcy konkursu przewidziana jest nagroda ufundowana przez Pana Burmistrza Miasta Sejny. 

Zapraszamy wszystkie dzieci z Sejn do śledzenia bloga „Domowa świetlica” domowa-swietlica.blogspot.com oraz https://www.facebook.com/origosejny/ gdzie regularnie umieszczane są pomysły na działania plastyczne do zrobienia w domu – zachęca Prezes Stowarzyszenia Origo, Pani Justyna Kulikowska.


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego