Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

Ogólnoświatowa Kampania „Biała Wstążka” 2021 w Sejnach

2 grudnia 2021

Kampania ,,Biała Wstążka” ma na celu walkę z przemocą wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Jest też protestem przeciwko dyskryminacji wynikających z uwarunkowań historycznych, środowiskowych i społecznych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sejnach i Komendą Powiatową Policji w Sejnach włączając się w obchody Kampanii wspólnie ogłosili konkurs plastyczny na plakat pn. „ NIE ! PRZEMOCY ”  promujący idee Kampanii Biała Wstążka 2021r.

W dniu 1 grudnia 2021r. w Ośrodku Kultury w Sejnach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród, w którym udział wzięli mi. Burmistrz Miasta Sejny Arkadiusz Adam Nowalski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sejnach podinsp. Jan Wieliczko,  Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sejnach Ilona Anna Okoń oraz młodzież i ich opiekunowie ze szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu sejneńskiego . W trakcie spotkania wystąpiła również psycholog Anna Koprowska, która poprowadziła wystąpienie na temat zjawiska przemocy rówieśniczej .

Laureatkami konkursu zostały :

I miejsce -Aleksandra Auron

II miejsce -Maja Hołdyńska

III miejsce- Gabriela Stankiewicz

Praca Aleksandry Auron, która zajęła I miejsce w konkursie stanie się plakatem, który będzie towarzyszył Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Sejnach  oraz Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach w działaniach dotyczących przeciwdziałania przemocy w roku 2022r. -zapowiedziała w imieniu organizatorów Ilona Anna Okoń – Kierownik MOPS w Sejnach .


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego