Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

Gratka dla miłośników tradycyjnych pieśni

18 lutego 2022

Marcowa edycja “Na styku kultur” poświęcona będzie wyjątkowemu obszarowi folkloru Suwalszczyzny, pieśniom wielkopostnym. Warsztaty poprowadzi laureat nagrody Kolberga, Józef Murawski z zespołem Pogranicze. Na koncercie finałowym, podczas XXII Kaziuka Suwalskiego, wystąpi także zespół Ancyjas. To rzadka okazja, by usłyszeć pieśni wykonane wielogłosowo.

  Warsztaty poprowadzi Józef Murawski, laureat Nagrody Kolberga 2009, artysta i animator folkloru muzycznego, śpiewu, tańca i obrzędowości na obszarze kulturowego pogranicza polsko-litewskiego. Towarzyszyć mu będą śpiewacy z Zespołu Ludowego POGRANICZE, którym kieruje. Będzie to niezwykła okazja, by posłuchać wspólnego wykonywania pieśni przez Polaków i Litwinów mieszkających w zgodzie w sąsiedztwie, na jednej ziemi.


Efekty wspólnej pracy będzie można usłyszeć na koncercie z udziałem śpiewaków zespołów Pogranicze z Szypliszk i prowadzonego przez Annę Szafranowską Ancyjas z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz uczestników warsztatów, który odbędzie się w niedzielę, 6 marca w kościele św. Kazimierza Królewicza podczas mszy św. o godz. 11.00 podczas XXII Kaziuka Suwalskiego. Wstęp wolny. Artyści zaśpiewają ponownie po mszy. Koncert będzie o tyle niezwykły, że w Polsce wielogłos występuje jedynie na Suwalszczyźnie oraz na Podhalu.


Warsztaty odbędą się 4 marca, godz. 17.00-20.00 oraz 5 marca, godz. 10.00-14.00, w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Jana Pawła II 5. Bilety na warsztaty w cenie 40 zł są dostępne online na http://www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego