Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

SUWAŁKI DLA UKRAINY – OD SERCA DO SERCA

7 marca 2022

10 marca Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert charytatywny na rzecz ofiar zbrojnej rosyjskiej napaści na Ukrainę. Wystąpią ukraiński zespół Wyszywanka, Studio Piosenki Beciaki, Suwalskie Starszaki, Srebrne Pierwiosnki oraz młodzi tancerze ze Studia Tańca Radość z SOK. Dochód z biletów oraz środki zebrane w ramach prowadzonej podczas koncertu zbiórki, zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskiej społeczności pokrzywdzonej przez wojnę.

Celem tego wyjątkowego koncertu jest pozyskanie środków finansowych na pomoc osobom pokrzywdzonym przez wojnę na Ukrainie. Wydarzenie, organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury i Związek Ukraińców w Suwałkach we współpracy ze Stowarzyszeniem Kostroma, jest wyrazem solidarności suwalczan z obywatelami Ukrainy. Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz.

Podczas koncertu zobaczymy tradycyjne tańce ukraińskie. W warstwie muzycznej pojawią się zarówno pieśni ludowe, jak i współczesne przeboje ukraińskie. W specjalnym programie wystąpią: Zespół WYSZYWANKA działający przy Związku Ukraińców w Suwałkach, Zespół SUWALSKIE STARSZAKI ze Stowarzyszenia Suwalskie Starszaki, Zespół Taneczny SREBRNE PIERWIOSNKI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach, Studio Piosenki BECIAKI oraz Studio Tańca RADOŚĆ z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

W trakcie koncertu będzie można także wesprzeć prowadzoną przez Stowarzyszenie Kostroma zbiórkę datków na rzecz osób pokrzywdzonych przez wojnę na Ukrainie. Numer zarejestrowanej zbiórki publicznej to 2022/685/OR. Zbiórkę można zweryfikować na stronie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod linkiem >>  

– „Mieszkańcy Suwałk bardzo aktywnie i zgodnie stanęli po stronie wolności, cywilizacji życia i praw człowieka, szeroko otworzyli swoje serca, wszelkimi dostępnymi środkami wspierając ukraińskich sąsiadów. Liczę na to, że również 10 marca zmobilizujemy się podobnie i licznie pojawimy się w SOKu, żeby zamanifestować nasze poparcie dla ukraińskiej sprawy.” – zachęca do udziału Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. Ale koncert to nie jedyna propozycja wsparcia ze strony instytucji. – „SOK otwiera swoje pracownie artystyczne dla dzieci i młodzieży uchodźców z Ukrainy, a obywateli ukraińskich, którzy znaleźli się w Suwałkach z powodu wojny, zaprasza nieodpłatnie na wydarzenia artystyczne, których jest organizatorem.” – dodaje Ignacy Ołów. Koordynatorem tych działań jest Iryna Popova, choreograf i kierownik Studia Tańca Radość, która po ucieczce z ogarniętego wojną Donbasu, znalazła swój drugi dom w Suwałkach. Za zasługi dla miasta, ona i prowadzone przez nią w SOK Studio Tańca Radość, zostali nagrodzeni Włócznią Jaćwingów – nagrodą Prezydenta Miasta Suwałk.

Koncert „Suwałki dla Ukrainy – od serca do serca” odbędzie się w środę, 10 marca 2022 r. o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Bilety w cenie 30 zł można nabyć online >> i w kasie SOK. Całkowity dochód z biletów zostanie w całości przeznaczony na rzecz osób pokrzywdzonych przez wojnę na Ukrainie.


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego