Nowy sprzęt komputerowy w  Bibliotece Publicznej w Sejnach

25 listopada 2022

Biblioteka Publiczna w Sejnach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach zadania zakupiono: 5 komputerów stacjonarnych, 5 monitorów, 5 szt.  oprogramowania Microsoft Office Standard 2021, 5 szt. oprogramowania antywirusowego w wersji rozszerzonej (internet security), głośnik do komputera – miniwieżę (uniwersalne urządzenie zapewniające nagłośnienie z komputera, płyt CD, radia), słuchawki stereo z mikrofonem, 5 zasilaczy awaryjnych UPS, bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych, 2 przewodowe czytniki kodów kreskowych oraz urządzenie wielofunkcyjne z laserową drukarką monochromatyczną.

Koszt zadania ogółem wynosił 32 560,01 zł, z tego 27 552,28 zł dofinansowano z Instytutu Książki.