Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

Profilaktyka jest kobietą

7 marca 2023

W Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ 6 marca rozpoczął się tydzień dedykowany kobietom. Wszystkie Panie zapraszamy na bezpłatne konsultacje profilaktyczne, pomiary ciała oraz na dwa wydarzenia profilaktyczne: 8 marca w siedzibie Funduszu przy ul. Pałacowej 3 oraz 10 marca na Giełdzie przy ul.gen. Andersa w Białymstoku.

Zokazji Dnia Kobiet Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na spotkanie profilaktyczne pod hasłem „Profilaktyka jest kobietą”.

Kiedy: 8 marca w godz. 11:00- 15:00

Gdzie: Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ, Białystok, ul. Pałacowa 3, Sala Obsługi Klientów

W programie:

– konsultacja dermatologiczne dla kobiet, bezpłatne badania dermatoskopem

Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 85 745 95 25

– pomiary w kiosku profilaktycznym, omówienie pomiarów z doradcą ds. profilaktyki

– nauka samobadania piersi

– konsultacje z przedstawicielkami Stowarzyszenia Eurydyki

Uczestniczki wydarzenia „Profilaktyka jest kobietą” będą miały okazję zapoznać się z ofertą profilaktyczną. Konsultanci z Podlaskiego Oddziału NFZ przedstawią również placówki medyczne, w których można skorzystać z programów profilaktycznych i wykonać badania przesiewowe takie jak: kolonoskopia, mammografia, cytologia. Przedstawicielki Stowarzyszenia Eurydyki, podzielą się własnymi historiami,  by przypomnieć jak ważne jest regularne wykonywanie badań, które są skuteczną metodą profilaktyki nowotworów kobiecych.   

Od poniedziałku, tj. 6 do 10 marca każda kobieta, która odwiedzi salę obsługi w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, otrzyma Karnet Zdrowia z zaproszeniem do wykonania bezpłatnych pomiarów (masy ciała, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi) w kiosku profilaktycznym, a także kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oferowanych Paniom oraz miejsc, w których takie badania można wykonać. W samoobsługowych punktach Panie będą mogły wykonać najważniejsze pomiary medyczne wzrostu, masy ciała, BMI, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi. Wyniki pomiarów, wydrukowane bezpośrednio w kiosku, będzie można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

Dodatkowo 8 marca uruchamiamy specjalny dyżur konsultantów Telefonicznej Informacji Pacjenta. Dzwoniąc pod numer 800 190 590, w tym szczególnym dniu każda kobieta będzie mogła uzyskać pełną wiedzę na temat wszystkich zalecanych kobietom badań profilaktycznych. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badanie można wykonać. 

Kobiecy tydzień zamknie wydarzenia profilaktyczne w Eko Centrum Giełda na Andersa w Białymstoku poświęcone profilaktyce nowotworowej. Będzie to kolejna okazja do tego, by wykonać pomiary czy  zaplanować badania w ramach opieki profilaktycznej oferowanej przez Podlaski Oddział NFZ.  


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego