Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

Rozpocznij sezon ogrodniczy z PODR Szepietowo

2 kwietnia 2024

Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii to coroczne wydarzenie, które cieszy ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu. Wiosną, gdy natura budzi się do życia PODR Szepietowo rozpoczyna sezon targowo-wystawienniczy. Na osoby, które odwiedzą 6-7 kwietnia tereny wystawowe czeka szeroka oferta sprzedażowa i edukacyjna. Unikalne nasadzenia, nowoczesne rozwiązania technologiczne OZE i architektura ogrodowa– u nas znajdą Państwo wszystko, aby przygotować się na nadchodzący okres i zadbać o swój ogród po zimie.

Targi Ogrodnicze to doskonała okazja do zakupu roślin, nasion, narzędzi ogrodniczych oraz dekoracji do ogrodu. Na terenach wystawowych będziemy gościć wielu producentów i sprzedawców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie pielęgnacji roślin. Dla miłośników ogrodnictwa to prawdziwe źródło inspiracji i możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat uprawy roślin. Jak co roku, specjaliści PODR posłużą pomocą i udzielą informacji dotyczących szkoleń podstawowych dla rolników. Sprzedawcy w swoim bloku handlowym zaoferują  rzemiosło artystyczne oraz produkty regionalne i tradycyjne. Imprezę wzbogaci wystawa królików rasowych. Swoje stoiska zaprezentują instytucje wspierające rolnictwo. Zostaną przeprowadzone konkursy „Zgadnij co to za roślina” i „Wiosna w ogrodzie – konkurs rysunkowy dla dzieci”. Zostaną również rozstrzygnięte konkursy na „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko” i „Najbogatsza oferta targowa”. W niedzielnym programie znajduje się konferencja pszczelarska – „Gospodarka pasieczna – perspektywy i zagrożenia”. Na tegorocznych Targach wystąpi zespół  „Szepietowo na Ludowo” oraz uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie. Pasją tych artystów jest taniec, śpiew i tradycje ludowe, a ich żywiołowy koncert dostarczy wielu niezapomnianych emocji i radości.

W programie również degustacja serów wytwarzanych w Podlaskim Centrum Technologii Rolno-Spożywczych PODR Szepietowo – więcej informacji na stronie www.odr.pl oraz na portalu społecznościowym  FB.

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

PODR Szepietowo


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego