Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

„Pierścień Tysiąca Jezior 610 km”, VIII edycja, 2019 r.

28 czerwca 2019

W dniach 29-30 czerwca 2019 r. będzie miała miejsce VIII edycja ultramaratonu kolarskiego „Pierścień Tysiąca Jezior 610 km” organizowanego przez gminę Lubomino i stowarzyszenie KS Uznam.

Jest to amatorski wyścig kolarski, którego trasa przebiega przez tereny Warmii, Mazur, Suwalszczyznę i Sejneńszczyznę. Zawodnicy mają do pokonania dystans 610 km w systemie non stop. Jedynym wsparciem dla zawodników na trasie jest pomoc na punktach kontrolno-żywnościowych, które rozmieszczone są co około 50-70 km. Jeden z takich punktów kontrolno-żywnościowych będzie działał w Sejnach, na Placu Dominikańskim, w dniach 29/30 czerwca 2019 r. w godzinach 19.00 wieczorem-6.00 rano.

Nagrodą dla zawodników jest satysfakcja z przejechanego dystansu oraz pamiątkowy medal z imieniem i nazwiskiem. W latach ubiegłych relację z imprezy przeprowadzały TVP Olsztyn i TVP Białystok. W roku 2019 będzie też transmisja internetowa pozycji wszystkich zawodników z informacjami o czasach przejazdu każdego z nich i czasach dotarcia do punktów.

Strona internetowa utramaratonu: pierscien.1008.pl

Trasa ultramaratonu: ptj2019.1008.pl


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego