Uruchomiono Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny w Sejnach

29 kwietnia 2021

Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach informuje, że został uruchomiony Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny w Sejnach, ul. Wojska Polskiego 60 D.
Ośrodek wprowadza model opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci przed rozpoczęciem nauki szkolnej i młodzieży uczącej się do 21 r.ż. W placówce świadczeń udzielają: psycholog, psychoterapeuta i terapeuta środowiskowy. Mogą zgłaszać się do nich rodzice z dziećmi oraz młodzież w przypadku występowania niepokojących objawów związanych z problemami psychologicznymi. Pacjenci mogą skorzystać z oferty tych ośrodków bez skierowania lekarskiego a ośrodki udzielają pomocy tym osobom, które nie potrzebują diagnozy psychiatrycznej i monitorowanej farmakoterapii. Obecnie ze względu na sytuację epidemiczną, część porad udzielana jest za pomocą narzędzi teleinformatycznych.
W przyszłości praca ośrodków oparta będzie na pracy środowiskowej – przede wszystkim współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

Godziny pracy ośrodka:

pn., czw. 11.00-20.00