Slide2

AKTUALNOŚCI

Slide2

AKTUALNOŚCI

Uruchomiono Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny w Sejnach

29 kwietnia 2021

Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach informuje, że został uruchomiony Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny w Sejnach, ul. Wojska Polskiego 60 D.
Ośrodek wprowadza model opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci przed rozpoczęciem nauki szkolnej i młodzieży uczącej się do 21 r.ż. W placówce świadczeń udzielają: psycholog, psychoterapeuta i terapeuta środowiskowy. Mogą zgłaszać się do nich rodzice z dziećmi oraz młodzież w przypadku występowania niepokojących objawów związanych z problemami psychologicznymi. Pacjenci mogą skorzystać z oferty tych ośrodków bez skierowania lekarskiego a ośrodki udzielają pomocy tym osobom, które nie potrzebują diagnozy psychiatrycznej i monitorowanej farmakoterapii. Obecnie ze względu na sytuację epidemiczną, część porad udzielana jest za pomocą narzędzi teleinformatycznych.
W przyszłości praca ośrodków oparta będzie na pracy środowiskowej – przede wszystkim współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

Godziny pracy ośrodka:

pn., czw. 11.00-20.00

wt 8.00-16.00

śr., pt 8.00-14.00

telefon: 508 280 439


JAKOŚĆ POWIETRZA W MIEŚCIE SEJNY >>>>>>
Interreg Adaptacja strony internetowej Urzędu Miasta Sejny wykonana została w ramach projektu nr LT-PL-2S-193 pn. „Miasta Pogranicza – Marijampol i Sejny: podróż przez historię do dziś” („Towns of Borderland – Marijampolė and Sejny: Journey through history until today”) realizowanego w partnerstwie z Instytucją Publiczną „Sveikatinguno idėjos” Mariampol (Litwa), w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego